Bu Jaguar Land Rover biraz farklı

Jaguar Land Rover sıra dışı yeni bir konsept araç hazırlıyor. Görenler için Range Rover, Defender, E-Pace gibi modelleri üreten bir markadan ortaya çıkan bu tasarımlar şaşkınlığa yol açabilir. Ama Project Vector; otonom sürüşe hazır bir platform olarak esnek iç mekana sahip, kentsel mobilite çözümüne uygunluk olarak geliştiriliyor. Jaguar Land Rover; Project Vector konsept platformunu gelecekteki akıllı şehir altyapılarına entegre ederek özel ve paylaşılan mobilite ihtiyaçları için hizmetler sunacağını açıklıyor.

Jaguar Land Rover’ın bu konseptleri geliştirme vizyonu sıfır emisyon, sıfır kaza ve sıfır trafik tıkanıklığı olarak belirtiliyor. Bu yolculuğun bir sonraki aşaması olan Project Vector konsepti, özerkliğe hazır olan gelişmiş, esnek, çok kullanımlı bir elektrikli aracı sergiliyor.

Kompakt, esnek araç konsepti dört metre uzunluğunda, tüm pil ve aktarma organları bileşenleri düz bir zemine yerleştirilmiş, Devrim niteliğindeki iç kabin alanı, özel veya ortak kullanım için oturma konfigürasyonlarına ve hatta delivery türü ticari uygulamalar için fırsatlara izin veriyor.

Jaguar Land Rover İcra Kurulu Başkanı Prof Sir Ralf Speth “Jaguar Land Rover modern toplumları şekillendiren trendleri anlıyor. Project Vector, Jaguar Land Rover’ı toplumlarımızı daha güvenli ve sağlıklı ve çevreyi daha temiz hale getirmek için inovasyonda lider olarak gösteriyor. Bu proje sayesinde, Hedef Sıfır için temel yapı taşları olan bağlantılı, entegre mobilite sistemleri oluşturmak için akademi; tedarik zinciri ve dijital hizmetlerdeki en parlak beyinlerle işbirliği yapıyoruz.” diyor

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz