Karlı yollara Volvo çözümü

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Volvo Car Group (Volvo Cars), İsveç Ulaştırma İdaresi (Trafikverket) ve Norveç Kamu Karayolları İdaresi (Statens Vegvesen), her otomobilden ayrı ayrı elde edilecek yol sürtünme bilgisinin cloud tabanlı bir sistem içinde paylaşılacağı bir deneme projesi için güçlerini birleştiriyor.

Yolun kaygan bölümleri hakkında elde edilen gerçek zamanlı veri yakındaki araçları uyarmak için kullanılıyor, aynı zamanda kış yol bakımını daha verimli hale getirmeye katkıda bulunuyor.

Mobil ağ

Volvo test otomobili yolda buzlu ya da kaygan bir bölüm algıladığında, bilgiler cep telefonu şebekesi üzerinden Volvo Cars'ın veritabanına aktarılıyor. Kaygan bölgeye yaklaşmakta olan diğer araçlara anlık uyarı iletilerek, sürücülerin kritik bir durumu önlemek için derhal harekete geçmeleri mümkün kılınıyor.

Gösterge panelinde yer alan bir kaygan yol uyarı işareti sürücüyü uyarıyor. Araçtaki uygulama, aracın hızı ve mevcut yol şartlarına göre, uyarı işaretini önem seviyesine göre ayarlamak üzere tasarlanacak.

 

Önceki İçerikToyota’dan yeni motor atağı
Sonraki İçerikÇevreci Hyundai işbaşında
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz