1.6 milyon EV satışı için Kia’dan elektrikli otomobil atağı

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Güney Kore’de Elektrikli Araçlar Günü’nde üç yeni modelinin tanıtan Kia, etkinlikte “Herkes için Elektrikli Araçlar” anlayışını sergiledi. Marka EV6 ve EV9 modelleri ile elektriki araç pazarında ilerliyor. Bir başka deyişle Kia’dan elektrikli otomobil atağı diyebileceğimiz etkinliğin görünür yanında üç yeni model yer aldı.

Yeni Elektrikli araçlardan ilki Y kuşağı ailelere yönelik kompakt bir elektrikli SUV olan EV5 oldu.

EV5’in ardından iki konsept model daha tanıtan Kia, Concept EV3 ile elektrikli bir kompakt SUV’da pratiklik ve sürüş keyfi sunmayı hedefliyor.

Tanıtılan diğer model olan Kia Concept EV4 ise, ‘zıtlıkların birleşimi’ tasarım felsefesiyle şekillenen elektrikli sedan olarak karşımıza çıkıyor.

Kia için elektrikli gelecek seçenek değil, zorunluluk

Kia konsept araçlarının yanı sıra yolcu ve sürücü rahatlığını ve güvenliği artırmayı amaçlayan elektrikli araç yaklaşımına sahip. Kia, bunun için yeni dijital platformlardan, teknolojilerden ve yapay zekadan yararlanmaya devam edecek.   

Yeni konsept araçlarının üretime geçmesiyle birlikte 2026 yılına kadar yılda 1 milyon elektrikli araç satışı hedefleyen Kia, 2030 yılında bu sayıyı 1,6 milyon adete çıkarmayı hedefliyor.

Önceki İçerikÇinli DFSK Türkiye’de: Yeni model fiyatları belli oldu!
Sonraki İçerikÖzel jet tadındaki Lexus LM nasıl bir otomobil?
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz