Çinli DFSK Türkiye’de: Yeni model fiyatları belli oldu!

Çinli araç üreticisi DFSK, SHS Filo distribütörlüğünde Türkiye’de faaliyete geçti. DFSK binek ve ticari olmak üzere 5 farklı model ile rekabete katıldı. Çinli DFSK kaç yeni model ile geldi ve fiyatları ne kadar?

Çinli otomobil markalarının Avrupa’ya genişlemesi sürüyor. Aynı zamanda son dönemlerde satış rakamları nedeniyle Avrupa’nın gündeminde de Çinli markalar var. Fiyat-performans getirisiyle yüksek satış rakamlarına ulaşmayı hedefleyen Asyalılar, yeni pazarlarda fırsat arıyorlar. Bu markalardan biri de ülkemize yeniden giriş yapan DFSK oldu. Bizler de DFSK’nın İstanbul Pendik’teki Mariott Hotel’de düzenlendiği basın lansmanına katıldık ve bilgileri aktaralım.

Çinli DFSK kaç yeni model ile geldi ve fiyatları ne?

SHS distribütörlüğünde Türkiye’ye giriş yapan DFSK, iki SUV ve ikisi elektrikli olan dört ayrı ticari modelini satışa çıkardı.

Çinli üreticinin SUV modellerini C segmentinde yarışa katılan Fengon 500 ve coupe SUV Fengon 5 modelleri oluşturuyor. Her iki model de 1.5 litrelik motora sahip. Fengon 500, 114 beygir güç üretirken, Fengon 5 modeli 148 beygir güç üretebiliyor. SUV ailesi için 7 yıl/150 bin kilometre garanti veriliyor.

Ticari araç ürün gamında ise dört farklı model yer alıyor. Bu araçlardan ikisi tek kabinli C31 ve çift kabinli C32 içten yanmalı motorlara sahip. Elektrifikasyon sürecinin parçası olan diğer iki modelden EC31 tek kabin kamyonet, 290 kilometre menzil sağlıyor. Van model EC35 ise 300 kilometrelik bir menzile ulaşabiliyor. Ticari araçlardaki garanti süresi 4 yıl/100 bin kilometre olarak belirlenmiş. SUV ve ticari modelleri kapsayan 7/24 yol yardım ve kredi desteği de sağlanacak.

DFSK yeni model fiyatları ise şöyle açıklandı (18 Ekim 2023):

 

Hibrit modeller 2024 yılında Türkiye’ye adım atacak

Bu yılın son çeyreğinde ilk adım olarak ülkemize 250 adet araç getirecek olan DFSK, 2024 yılı hedeflerini de açıkladı.

70 farklı ülkede faaliyet gösteren ve 400 bin adetlik satışı aşan Çinli marka, önümüzdeki yıl Türkiye’de 40 servis noktası ve 12 bayilik kurmayı planlıyor. Satış stratejisini yüzde 75 binek ve yüzde 25 ticari araç olarak belirleyen marka için önemli oyuncular Fengon 5 ve elektrikli kamyonet modeli olacak.

SUV ailesine 2024 yılında hibrit E5 ve mild hibrit model Fengen 600 katılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.