1 milyon lira destekli tasarım yarışması

Otomotiv endüstrisini geleceğe taşımayı hedefleyen projelerin katıldığı organizasyona bu yıl 510 proje başvurdu. Başarılı projeler İTÜ Çekirdek’te kuluçkaya yatırılacak ve 1 milyon lirayı bulabilecek imkanlardan yararlanacak.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından düzenlenen ‘Türkiye Otomotiv Sektöründe Geleneksel 4. Ar-Ge Proje Pazarı ve 4. Komponent Tasarım Yarışması’nda son düzlüğe girildi.

OİB, yarışmalarda önceki yıllarda başarılı projelerin sanayileşmesinde sıkıntı yaşanması nedeniyle İTÜ ARI Teknokent bünyesindeki İTÜ Çekirdek ile işbirliğine girdi.

Bu işbirliğiyle başarılı 19 proje İTÜ Çekirdek’te kuluçkaya yatırılacak ve sanayileşme yolunda danışmanlıktan prototipe, laboratuardan sanayi ile buluşmasına kadar birçok fırsattan yararlanacak.

Başarılı projeler bu şekilde toplamda 1 milyon lirayı bulabilecek avantajlardan yararlanacak.

Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinatörlüğünde OİB tarafından düzenlenen ‘Türkiye Otomotiv Sektöründe Geleneksel 4. Ar-Ge Proje Pazarı ve 4. Komponent Tasarım Yarışması’na bu yıl 510 proje katıldı.

Otomotiv girişimcisinin avantajı çok

İTÜ Arı Teknokent İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz da İTÜ Çekirdek’te girişimcilerin projelerini ticarileştirebilmeleri için hızlı bir çalışma programı uyguladıklarını ve bir yılı bulan bir süreçte finans desteği dahil birçok alanda fırsatlar sunacaklarını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.