1.0 litre motorla ezber bozacak

 

Yeni-Opel-Corsa-satisa-cikti-fiyati-ozellikleri

Opel'in lokomotif modellerinden biri olan Corsa, yeni yüzüyle Şubat'tan itibaren Türkiye'de satışa sunulacak. Opel, Avrupa'da 12 milyon adetten fazla satan Corsa ve yeni ürün atağıyla 2015'te yüzde 30'a yakın büyüyecek.

Marka 2014'te yakaladığı 39 bin adetlik satışı 50 bine yükseltecek. Antalya'da gerçekleştirilen tanıtım toplantısında sorularımızı yanıtlayan Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “Beşinci nesil Corsa, sahip olduğu yeni nesil motoru, yeni konfor seviyesi ve bilgi-eğlence sistemleri ile pazarda iddialı olacak. Opel’in satış stratejisinin kilit oyuncusu Corsa ile binek araç pazarında sektörün en önemli oyuncularında biri olacağız" dedi. Yeni Corsa'nın Avrupa'da satışa çıkmadan şimdiden 85 bin sipariş aldığını belirten Keklik, Türkiye'de 15 bin adetlik satışa ulaşmayı planladıklarını söyledi. Corsa'nın yanı sıra yeni model hamlesi gerçekleştireceklerini ifade eden Özcan Keklik, şöyle devam etti: "

Merakla beklenen 1.6 dizel otomatik şanzıman seçeneği Insignia, Astra ve Mokka modellerinde yer alacak. 1.6 dizel otomatik seçeneğini ilk olarak Mokka'da Mart'tan itibaren pazara sunacağız. Makyajlanan Astra yılın ikinci yarında gelecek. Yeni küçük otomobilimiz KARL, Avrupa'da yazın çıkacak ancak biz 2016 yılı başında ithal etmeyi planlıyoruz. Opel olarak 2015 yılı bizler için güçlünerek daha yukarı doğru yol aldığımız bir yıl olacak." Toplam pazarın bu yıl 2014'le aynı seviyelerde kalacağını öngördüklerini belirten Opel Türkiye Genel Müdürü, "Kamyon dahil toplam satışlar 807 bin adet seviyesinde çıkar. Biz de yüzde 6 ve üzeri pazar payı hedefliyoruz. Yeni Corsa ve 1.6 dizel otomatiğin rüzgarıyla 50 bin adetlik satışı görürüz" diye konuştu.

 

KÜÇÜK SINIFTA YÜKSEK DONANIM

Yeni Corsa'da Opel'in Monza konseptiyle başlayan farklı tasarım çizgisinin izleri görülüyor. Daha sportif hatlara kavuşan otomobilde daha önceden tanıdığımız 1.2 (70 beygir) ve 1.4 litrelik (90 beygir) benzinli motor ve 1.3 CDTi (75-95 beygir) dizel motor seçenekleri sunulmaya devam edecek. Markanın sürprizi 115 beygir güç ve 170 Nm tork sağlayan 3 silindirli 1.0 litre hacimli benzinli motor olacak. Araçta altı ileri manuel şanzıman yer alacak. Yeni Corsa dört farklı donanım seviyesi Essentia, Enjoy, Color Edition ve Sport ile satılacak. Yeni Corsa’da ilk defa mevcut olan çift-xenon farlar, Yan Kör Nokta Uyarı Sistemi, Opel Eye Ön Kamerası, City modu, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Uzun Far Asistanı, Takip Mesafe Göstergesi, Ön Çarpışma Uyarısı  Start&Stop gibi yeni sistemler düşünüldü. İç mekana bakıldığında IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, 7 inç renkli dokunmatik ekranı, Apple ve Android cihazlarla uyumlu olup sesli komut sistemi, Bluetooth, Siri Eyes Free, Navigasyon için BringGo, internet radyosu ve podcast’ler için Stitcher ve TuneIn gibi pek çok uygulama dikkati çekiyor. Yeni Opel Corsa'nın başlangıç fiyatı 40 bin lira olarak belirlendi. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.