10 santim uzadı; yeni Audi Q3’te başka neler değişti?

Audi yeni Q3 modeli 2. nesil olarak yollara çıkıyor. Audi Macaristan tesislerinde üretilen Yeni Q3, Kasım ayından itibaren müşterilere teslim edilmeye başlayacak. İkinci jenerasyonda, sadece görsel olarak yeni değil, aynı zamanda daha geniş iç mekan, kapsamlı uyarlanabilir teknolojiler ve birçok pratik detay öne çıkıyor.
Yeni Audi Q3, selefinden daha sportif görünüyor.Sekizgen ızgara tasarımı ve büyük yan hava girişleri daha maço bir burun tasarımı ortaya çıkarıyor. Kama biçimli dar farlar LED teknolojisiyle versiyon olarak alınabilecek.
Yan görünümde farların ve arka stopların simetrik çizgisi dikkat çekiyor. Ön ve arka tekerlek üzerlerinde yoğunlaşan güçlü kaslarla atletik bir genel izlenim sağlanıyor. Audi’nin quattro DNA’sı öne çıkıyor.
Yeni Q3 özelleştirmeye yönelik birçok seçeneğe sahip. S line dış paketinde, tamponlar, yan marşpiyeller ve difüzör güçlü sportif yapıda.11 gövde rengi yer alan yeni Q3’te 3 ekipman seçeneği sunuluyor.
MMI dokunmatik ekran yeni görünümüyle öne çıkıyor. Hemen altında klima kontrolleri ile birlikte, sürücüye doğru 10 derece eğimle hitap ediyor.
Q3 müşterileri 3 seçim yapabiliyor; Basic, Audi tasarımı veya S line paketi. Her 3 paket de isteğe bağlı olarak deri / suni deri ve Alcantara kombinasyonu ile oluşturulmuş spor koltuklardan oluşuyor. Alcantara yüzey gösterge paneli çevresi ve kapı kol dayanağı yüzeylerinde yeni bir seçenek olarak sunuluyor.
Ortam aydınlatma orta konsoldaki ve kapılardaki nokta aydınlatma işaretlerini ayarlarken 30 renge ayarlanabiliyor. Aynı zamanda gösterge panosunun altındaki saklama bölmesinin yanı sıra torpido gözünün üzerindeki quattro logosunu veya önden çekişli modellerdeki Audi halkalarını da aydınlatabiliyor.
Volkswagen Grubu’nun modüler platformuna dayanan yeni Audi Q3, tüm boyutlarda büyüdü. üst kompakt SUV segmentine uzandı; 4,485 milimetre uzunluğunda, selefinden 97 milimetre daha uzun. Genişlik 1.856 milimetre, yükseklik ise 1.585 milimetre. 77 milimetre uzayan dingil mesafesi 2,680 milimetreye ulaştı.
Tipik SUV iç mekanına sahip Audi Q3, heryönüyle iyi görünebilir ve kolay ulaşılabilir sportif bir oturma pozisyonu sunuyor. Direksiyon dik açılı. Elektrikli ayarlanabilir koltuklar, bir üst sınıf konforu sağlıyor.
Arka koltuklar, 150 milimetre ileri / geri hareket ettirilebiliyor. 3 bölüm 40:20:40 sırt koltuklar yedi aşamada açı alabiliyor. Arka koltukların ve sırtlıkların konumuna bağlı olarak, bagaj kapasitesi toplamda 530 veya 675 litre olabiliyor. Arka koltuklar tam yatırıldığında 1,525 litreye yükseliyor. Yükleme tabanı 3 seviyede ayarlanabiliyor. Elektrikli bagaj kapağı bagaj bölmesine zahmetsiz erişim sağlarken ayak hareketi ile bagaj kapağı açılıp kapanabiliyor.
Sanal 3D ses ile Bang & Olufsen Premium Ses Sistemi, 3 boyutlu Ses sağlıyor. Audi’nin Fraunhofer Institute ile işbirliği içinde geliştirdiği özel bir algoritma, sesin genişliğini ve derinliğini artırıyor. Ses sistemi 15 hoparlör kullanıyor ve toplam 680 watt çıkış üretiyor.
Sürücü MMI ekranı ihtiyaçlara göre yapılandırabiliyor ve tüm verileri doğrudan görüş alanına sahip. MMI radyo plus ayrıca gösterge panelinin ortasında 8,8 inç ekran diyagonal olan bir MMI dokunmatik ekran içeriyor. En üst düzey donanım olan MMI navigasyon plus ile bu dokunmatik ekran 10,1 inç boyutlarında oluyor.
Audi, yeni Q3 dört motor versiyonu ile yola çıkıyor. Önden çekişli ya da quattro olarak 3 benzinli ve bir dizel motor seçeneği kombine ediliyor. Güç 150 hp- 230 hp arasında değişiyor. 6 ileri manuel şanzıman veya 7 ileri S tronic kullanılıyor. Off-road sürekli dört tekerden çekiş sistemi, optimum çekiş ve üstün denge ile mükemmel sürüş keyfi sunuluyor. Bir düğmeye basılarak etkinleştirilen opsiyonel tepe iniş kontrol, dik yokuşlu bir eğimde önceden ayarlanmış hızı koruyor.
Audi Q3’te bulunan MMI navigasyon plus, daha yüksek segmentlerde olduğu gibi aynı teknik fonksiyonları sunuyor. Navigasyon, sürücünün tercihlerini önceki yolculuklara göre tanımlayarak, uygun rota önerileri üretmesini sağlıyor.
Audi veri aktarım modl LTE Advanced standardını desteklerken birçok Avrupa ülkelerinde araçta sürekli olarak takılı bir SIM kart ile Audiconnect hizmetlerini sağlıyor. Bu hizmetler arasında, çevrimiçi trafik bilgileri, ilgi çekici arama ve bunun yanı sıra doğrudan navigasyon haritasının üzerinde yer alan park yerleri ve dolum istasyonları hakkındaki bilgiler yer alıyor.
İsteğe bağlı Audi connect Navigation & Infotainment paketi ayrıca Google Earth dahil olmak üzere diğer yenilikçi hizmetleri de sunuyor.Yüksek çözünürlüklü uydu görüntüleri kullanarak, daha gerçekçi bir görüntü sağlayarak, sürücülerin yollarını bulmasını kolaylaştırıyor.
Birçok Audiconnect fonksiyonları myAudi uygulamasında biraraya getirildi. Müşterinin akıllı telefonu yeni Q3’e bağlanıp; birçok fonksiyonu ekrandan izleyerek bir sonraki adıma hazırlık imkanı kazanabiliyor.
Audi Q3, Adaptif hız desteği, trafik sıkışıklığı desteği ve aktif şerit yardımı fonksiyonları gibi bir dizi yardımcı teknolojiyle yola çıkıyor. Arkadaki iki radar sensör ökr noktada bulunan veya arkadan hızla yaklaşan bir aracı tespit ederek, o tarafta bulunan aynada bir uyarı LED’i yakıyor.
Audi Q3 park yardımcı sistemi ile kolay manevra yaparak kendi kedine park edebiliyor. Sürücü sadece hızlanma, frenleme ve vites değiştirme yapıyor. Sürücü paralel bir park yerinden veya sıkı bir girişten geri dönmek isterse, çapraz trafik asistanı devreye girer. Sistem, iki radar sensörü kullanarak aracın arkasındaki alanı izler ve sürücüyü kritik durumlarda uyarıyor.
Leave A Reply

Your email address will not be published.