11. nesil Honda Civic sedan modelinden ilk fotoğraf

1972 yılından beri üretilen Honda Civic, Türkiye’de de üretilen 10. nesilde yola devam ediyor. Ancak Honda, 11. nesil Honda Civic sedan için hazırlıkları da tamamlamak üzere; Kasım ayında prototipi yayınlanan modelin ilk fotoğrafı bugün paylaşıldı. 2022 model olarak üretilecek Civic Sedan, Kanada’daki Honda fabrikasında üretilecek. HB Civic ise ABD Indiana fabrikasında bantlardan inecek.

Honda Civic’in tarihine yolculuk

Bu versiyon Amerika kıtasında olan model. Türkiye ve İngiltere fabrikasında üretimin bitecek olması ile birlikte 11. nesil Civic Japonya’dan gelecek. Peki yeni Honda Civic ile ilgili lansman ve detaylı fotoğraflar ne zaman açıklanacak?

11. nesil Honda Civic sedan için ilk fotoğraf

Tasarımcılar ve mühendisler, geçmişteki Civic’in zamansız tasarımından ve insan odaklı değerlerinden esinlenerek; Honda’nın sürücü ve yolcular için ortamı en üst düzeye çıkaran insan merkezli tasarım felsefesine öncelik vermiş.

Sonuçta, sportif yeni bir görünüm ve daha derli toplu tasarım, basit ergonomi ve dikkat çekicilik gibi temel Civic değerlerini ileri taşıyan bir model!

11. nesil honda civic sedan

Honda, ABD’de Civic’in bu yaz bayilere gelmesi için hazırlanırken, 28 Nisan’da modelle ilgili tüm detaylar açıklanacak. Yeni Civic Hatchback, Civic Sedan üretiminden birkaç ay sonra başlayacak.

Honda tarafından tarihinde ilk kez Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilecek olan Civic Hatchback ile ilgili detaylar birkaç ay içerisinde ortaya çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.