133 milyon lira yatırımla ‘vadi’ye Mercedes üssü

Türkiye’nin en büyük Mercedes-Benz Türk yetkili satıcısı ve servislerinden Gelecek Otomotiv, 26 milyon Euro’luk (133.5 milyon TL) dev yatırımla Gelecek Otomotiv VadiPark Bayiisi’ni hizmete açtı.

Gelecek Otomotiv VadiPark, binanın üzerindeki 6 metre çapındaki hareketli Mercedes-Benz yıldızıyla bayiiler arasında bir ilke imza atıyor. ‘Mükemmel Müşteri Deneyimi’ sloganıyla açılan Gelecek Otomotiv VadiPark’ta ziyaretçiler otomobillerini tablet üzerinden tasarlayıp sanal gerçeklik ile tasarladıkları otomobillerini görebilecek.

Gelecek Otomotiv VadiPark, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, Gelecek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ ve Gelecek Otomotiv Genel Müdürü Bekir Koman’ın katıldığı etkinlikle hizmete açıldı.

Hekim Toloğ

Gelecek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ, premium sınıftaki daralmaya rağmen 26 milyon Euro’luk yatırım yaptıklarını söyledi. Mercedes-Benz’in gelecek vizyonuna uygun bir yatırım olduğunu belirten Toloğ, şöyle konuştu: “Ekonomimize ve otomotiv sektörünün potansiyeline inanıyoruz. ‘Mükemmel Müşteri Deneyimi’ diyerek teknolojinin en üst segment örnekleriyle hizmet vermeye başlıyoruz. Özel kahve alanı, kütüphane ve çocuklar için simülasyon alanıyla araç satın alma ve araç bakımını keyfe dönüştüreceğiz.”

Mercedes Benz Gelecek Otomotiv’de spiral rampa yer alıyor

65 metrelik spiral rampa

Gelecek Otomotiv VadiPark’ın toplam 9250 metrekarelik dev kapalı alanında 35’i yeni, 6’sı ikinci el toplam 41 araç sergilenebiliyor ve günlük 60 araca servis hizmeti veriliyor. 10.5 metrelik tavan yüksekliğiyle özgün bir tasarıma sahip bayide, üzerinde araçların sergilendiği 65 metrelik bir spiral rampa bulunuyor.

Mercedes Benz VadiPark’ta

Sanal gerçeklikle araç tanıtımı

Gelecek Otomotiv, Mercedes-Benz Türk’ün dijital dönüşümünün yaşandığı ilk showroom oldu. VadiPark’ta aracın başına gitmeden, müşterilere araç içi ve araç çevresi deneyimi yaşatmak adına, dijital ekranlar, tabletler ve VR (sanal gerçeklik) çözümleri ile hizmet veriliyor. Müşterinin kendi aracını kendine özel tasarlamasına imkân vermek için birçok noktada konfigüratörler bulunuyor. Ziyaretçiler kendi aracını kendisi oluşturduğu araca ait teknik detay ve fiyat bilgisine saniyeler içinde ulaşabiliyor.

Çocuklar için simülasyon alanı

Profesyonel baristalar tarafından dünyanın en seçkin kahve çekirdeklerinden hazırlanan kahvelerin bulunduğu bekleme salonunun yanında kitap okuma köşesi, çok geniş aksesuar ve butik alanı ile çocuklar için kapsamlı simülasyon cihazlarının yer aldığı eğlence alanı bulunuyor. Gelecek Otomotiv VadiPark, tüm özellikleriyle otomobil satın alma ve bakımını keyfe dönüştürmeyi hedefliyor.

Gelecek Otomotiv Emaar Square Mall’a dünyada ilk kez uygulanacak bir konseptle hazırlıyor.

Emaar Square’a Haziran ayında Mercedes konsepti

Gelecek Otomotiv A.Ş., otomotiv sektöründe 15 yıldır Mercedes-Benz marka araçların satış ve satış sonrası hizmetlerini sunuyor. Diyarbakır, Erzurum ve Malatya lokasyonlarında çalışmalara imza atan Gelecek Otomotiv, İstanbul’da büyüme hedefiyle VadiPark ve Emaar Square Mall’daki showroom yatırımlarını tamamladı. Emaar Square Mall Mercedes-Benz Exclusive City Store mağazası dünyada ilk kez uygulanacak bir konsept ile Haziran ayında kapılarını açacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.