170 bin liralık Jeep Cherokee, 150 ön siparişle siftah yaptı

 

Jeep Cherokee TUrkiye'de

 

 

ARAZİ araçlarına ismini veren Jeep, bünyesinde bulunduğu Chyrsler'in İtalyan Fiat'ın çatısı altına girmesinden sonra başlayan değişim sürecini sürdürüyor. 4X4 segmentinin bu ikonik markası, tasarımını satışlarını hızla yükselttiği Avrupa pazarına daha uygun, motorlarını da daha tutumlu hale getirdi. Bu değişimin meyvelerini de toplamaya başlayan Jeep, Avrupa'da  2012 yılında 701 bin adet olan satış rakamlarını 2013 yılında yüzde 14 artırarak 731 bin adede ulaştırdı. Jeep, yeni modelleriyle daha yüksek satış adetleri hedeflerken, bu hedefin Türkiye'yi kapsayan adımları da atılmaya başlandı. Markanın Türkiye pazarındaki en büyük silahlarından biri olacak olan orta boy SUV segmentindeki modeli Cherokee haziran ayında Türkiye yollarında boy göstermeye başlayacak. Jeep Cherokee'ye 170 bin TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla sahip olunabilecek. Yeni Cherokee gelmeden 150 adet sipariş aldı

bile.

 

Gözünü rekora dikti

9 ileri tam otomatik vites ve 2.0 litrelik Multijet II turbo dizel motorun kullanıldığı ilk Jeep modeli olan Cherokee, Türkiye’de Longitude ve Limited versiyonlarıyla satışa sunulacak.

Jeep Marka Direktörü Mahmut Karacan, dördüncü nesil Cherokee'nin 150 adetlik ön satış rakamına imza atarak pazara iddialı bir giriş yapmaya hazırlandığını belirtti. Karacan "Jeep Cherokee ile hedefimiz orta SUV segment liderliği. Yıl sonu satış hedefimiz ise 500 adet. Yeni modelimiz olan daha küçük Renagade ile birlikte bu yılı rekorumuzu tazelediğimiz toplam 1.500 adet satışla kapatacağız. Her iki modelin de yıl boyunca satışta olacağı 2014 için satış hedefimiz 3.500 adet. Bu Jeep'in Türkiye tarihinde ulaştığı en yüksek satış adedi olacak"  diye konuştu.

 

Yeni Jeep Cherokee 100 km’de 5.4 lt tüketiyor

YENİ Jeep Cherokee, 100 kilometrede 5.4 litre tüketen tutumlu dizel motoru, yüksek donanım seviyesi rekabetçi fiyatıyla sadece kendi sınıfından değil, D sınıfından da müşterilerin gönlünü çelmeyi hedefliyor. Yenilenirken genlerinden gelen arazi yeteneği korunan Cherokee, sınıfının bu konudaki en ididalı modellerinden. Otoyol kullanımında gücün büyük bir kısmını ön tekerleklere yönlendiren araç, gerektiğinde milisaniyeler içinde 4×4 sürüç moduna geçiyor. Her ne kadar ömrünün büyük bölümünü şehirde tamamlasa da Cherokee, hiç yabana atılmayacak bir arazi yeteneğine sahip. Üst donanım paketiyle ülkemize gelecek Cherokee'de ısıtmalı, soğutmalı deri koltuklar, 8.4 inçlik geniş dokunmatik ekran, navigasyon, açılır tavan, gelişmiş bir park asistanı, şerit takip sistemi başta olmak üzere çok sayıda donanım standart olarak yer alacak. Aracın standart güvenlik özellikleri arasında, kabinde 7 hava yastığı, elektronik devrilme önleyici (ERM) ve arazi kalibrasyonuna sahip ABS ile elektronik stabilite kontrolü (ESC), römork savrulma kontrolü (TSC), ön/arka park sensörü, gelişmiş kaza tepki sistemi, geri görüş kamerası da yer alıyor. Aracın en üst donanım paketi  Trailhawk, 3.2 V6 (272 beygir) benzinli motorla sipariş üzerine ithal edilecek.

 

Belma Toprak/Star

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.