240 otomobil 120 motosiklet piste çıktı

Intercity İstanbul Park Pist Günleri etkinlikleri devam ediyor. 27-28 Temmuz günlerinde gerçekleştirilen Pist Günleri etkinliğinde 360 kişi yer aldı. İki gün boyunca 240 otomobil ve 120 motosiklet piste çıkarken; Pazar günü 70 bisiklet sürücüsü pistte antrenman yapma fırsatı buldu.

Ailesiyle piste gelen katılımcıların çocukları özel hazırlanan çocuk oyun alanında eğlenirken; drone sporu için de Pist Günleri kapsamında özel parkur hazırlandı.

Pist Günleri sürücülerin hız tutkusunu özel alanda gidermesini amaçlıyor. Intercity her ay gerçekleştirdiği Pist Günleri etkinliğiyle otomobil ve motosikletleriyle yüksek hızda araç kullanmak isteyenlere güvenli bir seçenek sunuyor.

2013 yılından bu yana yarış heyecanını yaşamak isteyen amatör ve profesyonel pilotları piste çekmeye devam eden Intercity; İstanbul Park Pisti’ni hız tutkularının kullanımına açarak Caddede Olmaz Piste Gel” sloganıyla bugüne kadar yaklaşık 13 bin kişiyi kendi otomobilleriyle ağırladı.

Pist Günleri kapsamında hız tutkunu sürücüler, Intercity İstanbul Park’ın 5 bin 378 metre uzunluğundaki pistinde; 20’şer dakikalık seanslar halinde kendi araçlarını kullanabiliyorlar. Dünyanın en güvenli pistlerinin başında gelen Intercity İstanbul Park Pisti’nde bir seansta maksimum 40 otomobil bulunabiliyor; piste çıkacaklar için önceden gerçekleştirilen güvenlik toplantısında sürücülere uymaları gereken kurallar; dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgiler veriliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.