3. havaalanının Vietnamlı şoförleri Volvo kullanacak

VW-Golf-GTI

Dün Hürriyet Gazetesi’nde çıkan habere göre, 3. Havaalanı inşaatında çalışan 300 iş kamyonuna Türk şoför bulunamıyor. Bunları kullanmak için Vietnam’dan şoför ithal edilecek.

Havaalanı inşaat alanının balçık çamur zeminden oluştuğunu ifade eden kaynaklar, bu tür çalışma ortamlarında çok sayıda ölümcül kaza yaşandığını, özellikle kamyonların devrilme yaşadığını hatırlatarak, şunları dile getirdiler:

“Zemin çok kötü. Özelikle hafriyat taşıyan kamyonlar, yapışkan çamurdan oluşan yüklerini boşaltırken zorlanıyorlar. Bu da ağırlık transferi yaşatarak, kamyonların devrilmesine yol açıyor. Çok usta kullanıcı olmak gerekiyor. Bu yüzden yeterli tecrübeye sahip kamyon sürücüsü bulanamamış olabilir”.

3. Havalimanı inşaatında şu anda 300 adet Volvo inşaat kamyonu görev yapıyor. Bu araçların seçimi için Mercedes Benz ve Volvo Truck’ın katıldığı ihale yapılmıştı. İşki firmanın katıldığı ihaleyi Nihat Özdemir’in Volvo İş Makineleri temsiciliği Volvo kamyonlarla almıştı.

ucuncu-havalimaninin-vietnamli-soforleri-volvo-kullanacak

 

Önceki İçerik23 bin 100 Mercedes’in 16 bini 1.6 lt
Sonraki İçerikMitsubishi, Avrupai oluyor
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz