900 bin aşkına

VW-Golf-GTI

 

İlk 2 ayda toplam satışlar yüzde 32.88 artışla 89 bin 946 adet olarak gerçekleşti. Kamyon dahil pazar 95 bin 9 adet olurken, rekor yıl 2011'den sonraki en iyi Ocak-Şubat dönemi geçildi.

Mart'ta da showroom trafiği yoğun seyrederken, Nisan ve Mayıs ayında yollara çıkacak yeni modeller pazarın daha da hareketleneceğini gösteriyor.

Markalar 2015 yılı hedeflerini de yeniden gözden geçirmeye başladı. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) yılbaşında toplam pazarın 775 bin ile 825 bin arasında gerçekleşmesini bekliyordu.

ODD, yaptığı son revizyonla satış hedefini 2015 yılı için 875 bin adede yükseltti.

Otomotiv satışlarının Nisan'dan itibaren yollara çıkacak yeni modeller ve Mayıs'ta kapılarını açacak Uluslararası İstanbul Autoshow Fuarı'yla yılın ikinci çeyreğinde beklentilerin üzerinde performansa ulaşması bekleniyor.

Otomotiv sektörü yetkilileri bu temponun 7 Haziran seçimleri sonrasında da devam etmesi halinde 900 binlik satışın zorlanabileceğini öngörüyor.

 

Önceki İçerikDiscovery Sport Türkiye’de
Sonraki İçerikCrossover ile büyüyecek
Uzun yıllar Star Gazetesi otomotiv editörlüğünü yürüten yazar, 2013 yılından beri uzmanı olduğu otomotiv haberciliği konusunda yazılarını sürdürüyor. Bir süre PR alanında da çalışan yazar, otomotiv alanındaki makro yaklaşımlarını renkli üslubuyla yazılarına yansıtmasıyla dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz