Abartı egzoza rekor ceza : 69 aracın ceza tutarı 350 bin lira

Sürücülerin araçlarını kişiselleştirmede başvurdukları ana yöntemler, cezalara da konu olabiliyor. Özellikle yüksek beygirli araçlara farkındalık yaratan egzozlar bu konuda başrolde. Trafik cezaları 2019 yılında artış gösterdi ama yine de cezalık durumlarda azalma gözlenmiyor. Trafik ekipleri de ulaşımı daha güvenli hale getirmek için denetimler yapıyorlar. Bu denetimlerden biri de Antalya’da gerçekleşti.

Antalya Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri gerçekleştirdikleri kontrolde trafiğe aykırı hareket eden araçları denetledi. Denetimlerde “vatandaşın huzur ve güvenini bozacak şekilde modifiye edilmiş” abartılı egzoz takılı araç kullanan sürücülere yönelik denetimler de yapıldı.

69 araca 350 bin TL’lik ceza yazıldı

Nisan ayının ikinci haftasında gerçekleştirilen denetimlerde 69 araç sürücüsüne 345.690 lira tutarında para cezası kesildi. Sürücülerden 40’ının sürücü belgelerine, ilgili kanuna dayanılarak el konuldu. Bu şahısların araçları da trafikten men edilerek, otoparka götürüldü.

Denetimde 1190 sürücüye, alkollü araç kullanmaktan 1 milyon 307 bin 358 liralık cezai işlem uygulandı, sürücü belgeleri ilgili kanun hükümlerince geri alınanlar araç sürmekten men edildi.

Önceki İçerikTürkiye’de Yılın Otomobili 2019 Corolla oldu
Sonraki İçerik‘4 Mevsim Amarok’ Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz