A’dan Z’ye 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı

VW-Golf-GTI

Dünyanın en büyük fuarı için geri sayım başladı.

Otomobilseverlerin merakla beklediği 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı, 15 Eylül itibariyle kapılarını ilk olarak basına açıyor. 17 Eylül’de otomobil tutkunlarını ağırlamaya başlayacak olan fuar, 27 Eylül tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Geçtiğimiz yıla göre lansman sayısında yüzde 30 artış yaşanan fuarda bu yıl 30’u Almanya, 26’sı Avrupa olmak üzere toplamda 210 dünya prömiyeri yapılıyor.

Yaklaşık 33 futbol sahası büyüklüğündeki alanda düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı’na 39 ülkeden 1.103 şirket katılıyor. Bu sayıda da geçtiğimiz yıla göre yüzde 11’lik artış yaşanıyor.

Frankfurt’ta Alman markalar her zaman olduğu gibi gövde gösterisi yapacak. Katılımcıların yüzde 60’ı Alman olacak. Medyanın da fuara ilgisi büyük. Fuarı izlemek için 87 ülkeden 7 binden fazla gazeteci akreditasyon yaptırdı.

İşte Frankfurt Otomobil Fuarı’nın dikkat çeken modelleri:

Önceki İçerikLeasePlan Türkiye anlaştı
Sonraki İçerikHyundai Santa Fe
Uzun yıllar Star Gazetesi otomotiv editörlüğünü yürüten yazar, 2013 yılından beri uzmanı olduğu otomotiv haberciliği konusunda yazılarını sürdürüyor. Bir süre PR alanında da çalışan yazar, otomotiv alanındaki makro yaklaşımlarını renkli üslubuyla yazılarına yansıtmasıyla dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz