Amazon elektrikli araç filosu için yeni işbirliği

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Dünyanın en büyük alışveriş platformu Amazon, elektrikli araçlardan oluşan filo yönetimi için ABB şirketi ile işbirliğine gidiyor. Bu işbirliği ile elektrikli araçların verimli kullanımı sağlanırken; nakliye filolarının elektrifikasyonu hızlandırılacak. Bulut tabanlı dijital çözümü ortaklaşa geliştirecek olan iki şirket; dünya çapında operatörlerin tamamen elektrikleşme sürecinde yüzde 100 iş sürekliliğini korumalarına yardımcı olacak.

İşbirliği kapsamında eMobility öncüsü ABB’nin enerji yönetimi, şarj teknolojisi ve e-mobilite çözümlerine ilişkin kapsamlı deneyimi ile Amazon Web Services’nin bulut teknolojileri ve yazılım uzmanlığı bir araya getiriliyor. 2021’in ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanan yeni platform, tek görüntülü bir platformda kişiye özel kullanıcı deneyimi sunacak. EV şarj noktasından filo veri panosuna kadar, EV filo yönetimini daha verimli hale getirecek ve güvenilirliği en üst düzeye çıkaracak.

ABB’nin eMobility Bölümü Başkanı Frank Muehlon; “ABB ve AWS, eMobility’nin toplumu dönüştürme potansiyeli konusunda benzer bir vizyonu paylaşıyor. Projede birlikte olan tarafların uzmanlığı, EV filo yönetimini daha basit ve daha erişilebilir hale getirme ortak hedefini destekliyor. Bu yeni çözüm, kesintisiz kullanıcı deneyimi sağlamak için EV donanımını ve yazılımını tek bir ekosisteme entegre ederek elektrikli mobilite dünyasında devrim yaratacak. Birlikte çalışarak, bu geçiş sürecinde operatörlere güven veren elektrikli filo araçlarının kullanımını artırabileceğimizden eminiz.” diyor.

Sera gazında ulaşım etkisi yüzde 23

Dünyada enerjiyle ilgili sera gazı emisyonlarının yüzde 23’ü ulaşım sektöründen kaynaklanıyor. Trafikte olan elektirikli araç kullanımının artışı CO2 emisyon oranlarını ciddi şekilde azaltırken; elektrikli araçların bakımı ve şarj altyapısına erişimin yönetilmesi elektirikli araç filosuna sahip olanlar için belli başlı zorluklar olarak öne çıkıyor.

Günümüzde çoğu filo operatörü üçüncü taraf şarj yönetimi yazılımını tercih ediyor. Bu, sınırlı işlevsellik ve EV modelleri yelpazesine ve geniş şarj altyapısına göre özelleştirme yeteneği sunuyor. Şarj teknolojisinin gelişmeye devam ettiği hız artıyor ve bunun sonucunda ihtiyaç duyulan uyarlamalar maliyetli olabiliyor ve çok fazla kaynak gerektirebiliyor. Bu nedenle, filo operatörleri, tak ve çalıştır yapmalarını sağlayan, yönetimi kolay şarj donanımı ile birlikte ölçeklenebilir, güvenli ve kolayca uyarlanmış gelişmiş yazılım çözümleri arıyor.

Önceki İçerikFiat 500 üretimi için yeni kilometre taşı!
Sonraki İçerikİki otomobil devi hesaplı elektrikli SUV için el ele veriyor
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz