Anadolu Isuzu Kendo Makedonya yollarında

Anadolu Isuzu’nun Ar&Ge merkezinde geliştirilen ve Avrupa kalite standartlarına uygun olarak üretilen Kendo’nun ilk teslimatı Kuzey Makedonya’nın Bitola şehrine yapıldı. Anadolu Isuzu tarafından üretilen CNG motorlu çevreci otobüs Kendo, REK Bitola Enerji Santrali’nde hizmet vermeye başladı.

Şubat ayında Kuzey Makedonya ile imzalanan anlaşma kapsamında 6 adet Kendo; Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev’in katıldığı törenle birlikte Bitola şehrindeki REK Bitola Enerji Santrali’ne teslim edildi.

13 metre uzunluktaki Kendo, bu segmentte Türkiye’de ilk ve Avrupa’da üçüncü araç olma özelliği gösteriyor. CNG motoruyla çevreci bir yapıya bürünen Kendo, şehir içi uzun mesafe ve şehirlerarası kısa mesafelerde taşımacılık için kullanılmak üzere geliştirildi.

Özellikle personel ve okul taşımacılığı hedeflenerek üretilen araç, Coach kategorisine göre maliyet açısından daha uygun. Ayrıca, 7,5 metreküp bagaj hacmiyle rakiplerinin önüne geçen Kendo, konfor ve fonksiyonellik olarak Coach sınıfındaki lüks araçlara oldukça yakın.

Anadolu Isuzu Kendo akıllı güvenlik sistemleriyle donatıldı

CNG ile çalışan aracın dramatik oranları, aerodinamik gövdesi, dinamik led sinyal ve gündüz sürüş lambaları, dijital gösterge paneli ve kullanıcı deneyimi tasarımı aracın bu yeni ifadesini destekliyor.

Anadolu Isuzu’nun akıllı güvenlik sistemleriyle donatılan Kendo, çok fonksiyonlu kadran, şoför puanlama ve kendi kendine arıza teşhis ile öne çıkıyor. Kendi boyutunda göre en iyi sürücü ve yolcu alanı sağlayarak maksimum konfor ve ergonomiye kavuşuyor.

Kendo, Servis ve okul otobüsü taşımacılığı için ekonomik ve yeşil bir çözüm olarak tasarlandı. Sürücü alanı ve yolcu bölgesi dahil olmak üzere kendi boyutunda en iyi paketi sunan Kendo CNG, tüm bileşenlerini maksimum kapasiteyle 13 m uzunlukta birleştirirken sürücüye ve yolculara ergonomik bir alan sağlıyor.

İdeal yerleşim ile rakipleri arasında aynı boyut ve kapasitede en geniş sürücü alanına sahip olan araç, sürücünün konforunu ve ergonomisini sağlamak için farklı direksiyon simidi ve oturma pozisyonu seçenekleri sunuyor.

Anadolu Isuzu’nun çevreci otobüsü Kendo; maksimum oturma kapasitesine sahip olsa da orta bölümün katlanır koltuk kullanımı ile ayakta durma ve tekerlekli sandalye alanına dönüşme seçeneği bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.