Araç muayene randevusu alacaklara TÜVTÜRK’ten uyarı

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Geçtiğimiz yıllarda da ortaya çıkan ve son günlerde yeniden çoğalan ‘dolandırıcı nitelikli’ kişi ve kurumlar, yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri üzerinden araç muayene randevusu için ücret talep ediyorlar.

Bu konudaki dolandırıcılığa karşı çalışmalarını sürdüren TÜVTÜRK, kamuoyuna yeniden duyuruda bulundu;

Kamuoyundan takip ettiğimiz üzere, farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla; ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğini gözlemlemekteyiz.

Araç muayene randevusu, www.tuvturk.com.tr internet sitemizden, 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimizden ve e-devlet üzerinden tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak verilmektedir.

Bunun dışında hiçbir internet sitesi ve çağrı merkezi ile bağımız veya işbirliğimiz bulunmamaktadır. Araç sahiplerini bu internet siteleri ve çağrı merkezleriyle ilgili uyarmak, randevularını internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz alabileceklerini hatırlatmak isteriz.

TÜVTÜRK, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın denetiminde ülkemizde periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluştur.

Kurumumuzun ismini kullanarak vatandaşlarımızın mağdur olmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebep olan kişi ve kuruluşlara karşı yürüttüğü yasal mücadelesine devam edecektir.

Önceki İçerikSalih Yoluç, Le Mans yarışlarında kazanan ilk Türk pilot oldu
Sonraki İçerikYeni Toyota Hilux 2020 yeni fiyatıyla Türkiye’ye D915 yolundan girdi
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz