Aracınızın kış bakımında nelere dikkat etmelisiniz?

VW-Golf-GTI

Şiddetli yağmurların başladığı şu günlerde araçların daha soğuk kış günlerine hazırlanması gerekiyor.

Brisa’nın binek ve hafif ticari araçlara yönelik hızlı bakım markası OtoPratik, kış aylarının yaklaştığı bu dönemde araç sahiplerine periyodik bakımla beraber, kışlık bakımlarını da yaptırmaları gerektiğini hatırlatıyor.

Periyodik bakımların trafik emniyeti açısından çok önemli olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu doğrultuda araçlarda bulunan hava, yağ, polen, yakıt filtresi gibi malzemelerin araç kullanım sıklığına göre düzenli olarak değiştirilmeli ve kontrol edilmeli.

Kış döneminde araçların motorları daha geç ısınacağından saf su takviyesi yapılması, cam sularının donmasını engellemek için antifriz eklenmesi, akü bakımının yapılması ve gerekirse değiştirilmesi araç sahiplerinin yapabileceği basit önlemler arasında yer alıyor. Ayrıca havaların soğumaya başladığı bu aylarda kar yağışı beklenmeden kış lastiklerine geçilmesi de emniyetli bir sürüş için büyük önem taşıyor.

Araç muayenesizlik halleri

Mr.Cap Türkiye’de

Önceki İçerikİlk Bentley Bentayga göründü
Sonraki İçerikBisikletten otomobile
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz