Aston Martin yeniden Türkiye’de

VW-Golf-GTI

aston-martin-turkiye-distributor-yenikoy-motors-d&d

Borusan Otomotiv’den ayrılışının birinci yılını doldurmayan Aston Martin, Türkiye’ye geri dönüyor.

Yeniköy Motors’un Aston Martin distribütörlüğü için kurduğu D&D Motorlu Araçlar A.Ş. ünlü lüks markanın Türkiye’deki yeni distribütörü oldu.

Şirketin genel müdürlüğüne Cengiz Özkardeş getirildi. Aston Martin D&D Motorlu Araçlar A.Ş. ile birlikte İstanbul ve İzmir’de eşzamanlı showroomlarını açacak. Yeniköy’deki showroomun yanısıra, Aston Martin’in servisi de İstanbul Maslak’taki 42 Maslak rezidansın karşısında faaliyet göstermeye başlayacak.

Yeni distribütör ilk Aston Martin’i 2015 İstanbul Auto Show için mayıs ayında getirecek. Şirketin büyüme planları arasında Adana ve Gaziantep gibi iller yer alıyor. D&D Motorlu Taşıtlar bu illerde de bayilik açmayı planlıyor.

2010 yılında Türkiye'ye Aston Martin markasını uzun görüşmeler sonrasında getiren Borusan Otomotiv, bu dönemde 38 adetlik satışa imza atmıştı. Bu satışların 7 adeti 2010 yılında, 20 adeti 2011 yılında, 10 adeti 2010 yılında ve 1 adeti de 2013 yılında gerçekleşmişti.

 

Aston Martin Türkiye'den neden gitmişti?

Önceki İçerikRenault Espace’a beş yıldız
Sonraki İçerikPeugeot da ‘sürücüsüz’ oluyor
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz