Audi A6, 1018 beygir gücüne nasıl ulaştı?

Otomobilde motor sesini duymaya hayran ve son hızları pistlerde görmeye alışık olanları neler bekliyor? Elektrikli otomobillerin ‘sessiz‘ 0-100 hızlanma performansları tek başına heyecanları kesmeye yetecek mi? Audi ve VW için resmi tuning markası ABT Sportsline, geleceğe dair heyecan verici bir prototip ortaya çıkardı. Audi RS6; 1018 HP!
Konsept otomobil tasarım ve motor performansları ile elektrik teknolojini biraraya getiriyor. ABT tarafından güçlendirilmiş Audi RS6; 1018 HP! güce kadar performans sınırlarını zorluyor.
Bu heyecan verici hibrit bir proje; klasik motorla elektrikli motor iyi bir kombinasyonla sürücüyü hibrit performans otomobillerine yaklaştırıyor.
Mühendisler, bir düğmeye basılarak peş peşe ekstra güç sağlamak için neler yapılabileceğini bu otomobille yola çıkarıyor.
Otomobilin üzerinde standart üretimde 560 HP (412 kW) benzinli motor bulunuyor. ABT buna ek olarak tuning yaparak RS6’yı 730 HP (537 kW) güç sunan içten yanmalı bir motora ulaştırıyor.
ABT’nin kendi bünyesinde geliştirdiği Motor Kontrol ünitesi ve modifiye bir egzoz sistemi ile bu gerçekleşiyor. Bu performans paketi ABT Power R olarak satın alınabiliyor.
Ancak hibrit prototip, daha fazlasını sunuyor. Sürücü aracın hızlanmasını maksimuma çıkarmak isterse, elektrik gücü 100 km/saat’in üzerinde devreye alınabiliyor.
Bu, kısa bir süre için 288 HP (213 kW) ek güç ve 317 Nm ek tork sağlamak anlamına geliyor. Böylece toplam güç 1,018 HP ve toplam tork 1,291 Nm’ye ulaşıyor.
Otomobili Bugatti Veyron düzeyine taşıyan bu sistem için 13,6 kWh kapasiteli nispeten kompakt bir batarya yeterli.
ABT Sportsline, elektrikli mobilite, ABT e-Line ve motor sporları için iddialı projeler geliştiriyor. Audi’nin Formula E çalışmalarından sorumlu.
ABT Sportsline, yeni nesil güç artışlarının ne kadar potansiyeli olduğunu göstermek için RS6-E’yi geliştirdi.
Normal Audi RS6 için sunulan kapsamlı aerodinamik paketin tüm detaylarına sahip olan özel prototip, fütüristik bir tasarımla ayrışıyor.
1001 beygirlik Bugatti Veyron’u geride bırakan Audi RS6-E ABT
Leave A Reply

Your email address will not be published.