2017 Audi Q5, Euro NCAP testine girdi

Avrupa’da satışa sunulan otomobillerin teknik yapılarını ve güvenlik performanslarını yaptığı çarpışma testlerine göre değerlendiren bağımsız güvenlik kuruluşu Euro NCAP, Audi ailesinin ortanca SUV’u Q5’i teste aldı.

2017 yılında yollara çıkan Q5 girdiği testlerden 5 yıldız alarak çımayı başardı.

Yeni Q5, yolcu, çocuk ve yaya güvenliği noktalarında da Euro NCAP tarafından tam not aldı. Yeni Q5’in bu notu almasındaki en önemli güvenlik asistanı ise Audi Pre Sense Şehir (Audi Pre Sense City) oldu.

Standart olarak sunulan güvenlik sistemi Audi Pre Sense City sistem sınırları dahilinde 40 km/s hıza kadar gerçekleşen kazaların büyük bölümünü önlerken, 85 km/s kadar olan kazaların ise çarpma hızını ve bununla birlikte çarpışmanın etkisini önemli oranda azaltıyor.

Sistem gerektiğinde Audi pre sense basic kapsamındaki ek güvenlik önlemlerini devreye alıyor. Ön emniyet kemerlerini otomatik olarak geren sistem eş zamanlı olarak açık olan camları ve panoramik tavanı da kapatıyor.

Sistem ayrıca çarpışma anında standart olarak sunulan fren asistanı ile fren anında savrulmayı ve bunula birlikte başka araçlara çarpma olasılığını önlemek üzere sürücüyü destekliyor.

Bir önceki nesline göre 90 kg’a kadar hafifleyen Yeni Q5, tüm çarpışma güvenliği testlerinden aldığı yüksek puanlarla aktif ve pasif güvenlik alanlarında yalnızca kendisinin değil Audi markasının da hafif yapı teknolojisinin ve yüksek standartlarının altını çiziyor.

Audi A4’e 0 faizli Zubizu kredisi

Bu yıl 15 yeni SUV satışa çıkacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.