Avrupa’da en kötü şoför kimler çıktı?

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

 

Avrupa'nin en kotu surucusu İtalyanlar cikti

 

 

Avrupa'da 7 ülkede yapılan araştırmaya göre kurallara en fazla İsveç'teki şoförler uyarken, İtalyanlar bu klasmanda son sırada yer alıyor. Fransız kamuoyu şirketi Ipsos, Almanya, Belçika, İspanya, İngiltere, İtalya, İspanya ve Fransa'da bin denek üzerinden yapılan araştırma sonucunu yayınladı.

 

Araştırmaya göre, kurallara uyma açısından İsveç'in ardından Alman ve İngiliz şoförler geliyor.

Kötüler sıralamasında İtalya'yı, İspanya ve Fransa izliyor. Araştırma Avrupa'nın kuzeyindeki şoförlerin, güneydeki şoförlere oranla daha kurallara uyduğunu ortaya koyuyor.

Şoförlerin hataları açısından, İspanyollar en fazla korna çalan,  İtalyanlar emniyet kemerini en az takan, İsveçliler en fazla telefonda konuşan, Fransızlar daha çok diğer şoförlerden çekinmeleri ile ön plana çıkıyor.

 

Araştırmaya göre, hızlı araç kullanımı sonucu ortaya çıkan kazaların dışında dikkatsizlik sonucu meydana gelen kazalarda İngilizler ilk sırada. Fransa'da kazalardaki ölümlerin yüzde 78'ine alkol ve uyuşturu kullanımı neden oluyor. Trafikte diğer sürücelere hakaret açısından ilk sırada Almanlar ve Fransızlar yer alıyor.

Önceki İçerikSon Dakika! Türkiye’den Suudi Arabistan’a transfer
Sonraki İçerikBakan olmasam işe bisikletle giderdim
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz