Az yaksın yeter

VW-Golf-GTI

2.700 kişinin katıldığı bir anketle motosiklet satın alma kriterleri belirlendi. Yapılan araştırmaya göre, motosiklet alıcıları önce motorların yakıt tüketimine ardından uzun ömürlü ve performanslı olmasına bakıyor. Listenin sonunda ise tasarım özellikleri yer alıyor.

Avrupa ülkeleri ile karşılaştırdığımızda petrol ve yakıt harcamalarına ödediğimiz bedel ile birinci sıradayız. Ülkemizde kişi başına düşen gelirin yüzde 34’ü petrol ve ulaşım harcamalarına gidiyor.

Türkiye’de yakıtın pahalı olması ulaşım giderlerine de yansıyor. Tabii ki yakıt pahalı olunca ulaşım ücretleri de alıp başını gidiyor. Yakıta ödenen para, yakıt sarfiyatı az olan taşıtları çok daha önemli bir hale getiriyor.

Otomobil satın alma kriterleri

Böylelikle tüketiciler, yakıt harcaması en az olan araçlara yöneliyor. Bu aşamada da motosiklet iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor. Türkiye’deki motosikletler genel olarak bir litrelik yakıt ile ortalama 25-65 kilometre arasında yol gidebiliyor. Bu rakam, motorun cinsi ve hacmine göre değişiyor.

Önceki İçerikMercedes’i 3 boyut “kesmedi”
Sonraki İçerikRio tahtını kaptırmadı
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz