Bajaj scooter üretecek mi

Hintli motosiklet üreticisi Bajaj, ne zaman Scooter üretecek? Pulsar, Dominar, Bajaj V15 modellerinin yanına diğer modeller ne zaman gelecek? Bajaj fiyatları artacak mı yoksa daha uygun fiyatlar gündeme gelecek mi?

Fiyatları 12 bin TL’den başlayan Bajaj modelleri Türkiye pazarında alternatif motosikletler arasında; Halihazırda Hindistan’dan Türkiye’ye getirilen ürünler Euro 4 normları nedeniyle Bajaj V15, Pulsar NS160, Pulsar NS 200 ve Dominar 400’den ibaret.

Ekrem Ata-Kuralkan Motorlu Araçlar

Markanın Türkiye temsilcisi Kuralkan Pazarlama Müdürü Ekram Ata, paylaştığı açıklamasında “Bajaj’ın dünyada 72 ülkeye satmış olduğu ürünlerde Euro-4 normuna uygun olarak ürettiği tek ülke Türkiye. Bu sebeple birçok ürünleri sektöre sunamadık. Ancak 2020 yılından itibaren Hindistan da Euro4 normlarını tüm modellerde sağlıyor olacak. Eğer planda değişiklik olmazsa tüm modelleri 2020 yılında Türkiye’de satışa sunacağız.” diyor.

Sektörde hemen hemen tüm markaların varolduğu scooter üretimi ile ilgili Hindistan merkeze tüm dünya ülkelerinden yoğun talep geldiğini belirten Ata; “Bajaj Auto olarak bazı çalışmalar olduğunu biliyoruz. Ancak resmi bir açıklama yapılmadığı sürece bunu duyurabilmemiz doğru değil.” ifadesini kullanıyor.

Ata’nın açıklamalarından ÖTV teşvikli fiyatlar bittiğinde bugünki rakamlarla ürün bulmanın pek de kolay olmayacağı ortaya çıkıyor.

Kuralkan Bajaj için de geçerli olacak şekilde 2019 yılında bir modelin tüm Türkiye’de tek fiyatla alınabileceği, fiyat yönetiminin Kuralkan tarafından yapıldığı ekuralkan sistemini getirdi. Bayiler ürün teslim alma noktasına dönüşmüş durumda. Böylece bayilerin stok maliyetlerini ortadan kaldırmak hedeflenmiş. Türkiye’nin her servis noktası aynı zamanda satış noktasına dönüşerek 170’den fazla teslim noktası oluşturulmuş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.