BMC’de yeni toplu işten çıkarmalar

Türkiye’nin tamamen yerli ticari araç üreticilerindenken yaşadığı mali sorunlar nedeniyle borçları karşılığı satışa çıkarılıp, Ethem Sancak Grubu’na satılan BMC’de uzun süre sonra yeniden toplu işten çıkarmalar gündeme geldi.

Çukurova Grubu’ndayken üretim yapamaz hale gelip, yıllarca çalışanlarına ücretlerini dahi ödeyemeyen ve zorlu ihalelerden geçerek imzaladığı sözleşmelerini yerine getiremeyen BMC’nin geçen yılki satışı sonrasında yapılan çıkarmalardan sonra işler düzene girmeye başlamıştı.

BMC’ye yeni genel müdür

FORD’DAN BMC’YE

Yeni patronun Sendika ile oluşturduğu işten çıkarma listelerinin gönüllü ayrılıklarla birleşmeleriyle yapılan ilk dönem işten çıkarmalar daha sonra durmuş ve tesis yarım kalmış Kirpi üretimlerine başlamıştı. otobüs üretimi için de hazırlık yapan BMC’de yeni dönem planları kasım ayı itibariyle devreye girdi.

BMC’YE YENİ ADRES

SANCAK, TARİH VERDİ

Kasım ayında fabrikanın kalıp üretimi yaptığı “Dökümhane” bölümünü kapatıp, yıkma kararı alan yönetim, daha sonra yeni bir Genel Müdür ile el sıkıştı.

Bu sürecin yeni etabında ise biri İmalat Müdürü, üçü Formen diğerleri çalışanlardan oluşan 51 çalışanın işine cuma günü yani 30 Kasım 2015 itibariyle son verdi.

İŞTEN ÇIKARILANLARDAN BAZILARI

BMC HABERLERİ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.