Borusan’da deprem: Borusan Oto, Jaguar ve Land Rover’a yeni müdürler atandı

BMW, Mini, Jaguar ve Land Rover Türkiye distribütörlüğünü yürüten Borusan Otomotiv’de sular bu kez duralacak mı? Geçen yıl Eşref Biryıldız’ın emekliliğiyle en üst düzeyde başlayan değişimler, yılbaşında BMW-Mini ve Borusan Oto genel müdürlerinin görev değişimleriyle sürmüştü. Bu değişim taşları yerinden oynatmış görünüyor. Borusan Oto’ya genel müdür olan Ayhan ÖLçer, nisan sonu itibariyle istifasını verirken, Borusan Otomotiv istifa haberinin duyulmasının hemen ardından yeni görevlendirmelerini açıkladı.

Borusan Otomotiv, perakende satış ve satış sonrası şirketi cuma günü itibariyle Ayhan Ölçer’in istifasıyla boşalan Borusan Oto Genel Müdürlüğü görevine başarılı yönetici Simay Alsan’ı getirdi. Alsan, Türkiye’de otomobil marka genel müdürlüğü yürüten tek kadın yönetici idi. 

Alsan’dan boşalan Jaguar ve Land Rover genel müdürlüğüne de bu markaların iki numarası olarak görev yapan eski bir Borusanlı getirildi.

İşte Borusan Otomotiv’de az önce dağıtımı yapılan yeni atamalar yazısı:

Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulunda görev dağılımı 1 Nisan 2018 itibariyle değişiyor.

Borusan Oto Genel Müdürü & Borusan Otomotiv İcra Kurulu Üyesi olan ve 1995 yılından itibaren Borusan Otomotiv Grubu’nda çeşitli görevler üstlenen Ayhan Ölçer, kişisel hedefleri doğrultusunda kariyerine farklı bir yön vermeye karar vermiştir.

Simay Alsan-Borusan Oto Genel Müdürü

 

1 Nisan 2018 itibariyle Borusan Oto’nun liderliğini Simay Alsan üstlenecektir. 1995 yılından beri perakende ve ithalatçı düzeyinde çeşitli fonksiyonlarda ve markalarda görevalan Alsan, 2015 yılından bu yana da Borusan Otomotiv Pazarlama Jaguar Land Rover Genel Müdürü & İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktaydı.

Simay Alsan’ın yeni görevini devralmasıyla, Borusan Otomotiv Pazarlama Jaguar Land Rover Genel Müdürü sorumluluğunu Cem Uluğtekin üstlenecektir. 2002 yılından itibaren Borusan Otomotiv Grubu’nda çeşitli görevler üstlenen Uluğtekin, en son görevinde Jaguar Land Rover Satış ve Satış Sonrası Direktörü olarak görev yapmaktaydı.

Cem Uluğtekin-Jaguar Land Rover Türkiye yeni Genel Müdürü

Yeni Borusan Otomotiv İcra Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

  • Hakan Tiftik Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı 
  • Simay Alsan, Borusan Oto Genel Müdürü
  • Uğur Sakarya, BMW/MINI/BMW Motorrad Genel Müdürü
  • Cem Uluğtekin, Jaguar Land Rover Genel Müdürü
  • Kerim Kazgan, CFO
  • Kağan Dağtekin, Borusan Otomotiv Premium Kiralama Genel Müdürü

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.