Bosch, MAM’ı kurdu, üretim için 10 bin m2 alan kazandı

Bocsh Turkiye 9 milyon avro MAM

 

 

35 milyon parçayı yönetmenin çaresini Malzeme Akış Merkezi kurmakta buldu.

 

Otomotiv tedarik devi Bosch, lojistik faaliyetlerini daha verimli sürdürebilmek amacıyla 9 milyon euroluk yatırımla MAM kısa adıyla bir merkez oluşturduğunu açıkladı. 7 bin metrekarelik alan üzerine kurulan MAM ile 10 bin metrekarenin üzerinde bir alanı kazandığını bildiren yetkililer, bu düzenleme ile lojistik faaliyetlerinde yüzde 20 verimlilik artıyı yakalamayı hedeflediklerini dile getirdi. 

Bosch Türkiye’nin konuyla ilgili bildirisinde Bursa’da üç fabrikasının lojistik ihtiyaçlarını bir araya toplayan Malzeme Akış Merkezi (MAM), yılda 35 milyon parçayı bulan ürün ihracatını daha verimli hale getirecek.

 

Toplamda 9 milyon Avro’ya mal olan, 7 bin m2 alan üzerine inşa edilen merkez 2.343 m2 sundurma alanına sahip bulunuyor.  Tesiste, 3.500 paletlik yüksek raf ve 500 m2 süpermarket alanı, 300 m2 bitmiş ürün alanı yer alıyor. Merkeze, günlük ortalama 250 palet direkt malzeme – 500 kalem indirekt malzeme girişi yapılıyor. Ayrıca haftada 6 gün, gün de 2 sefer olmak üzere, hergün ortalama 120 palet ve 2 tır sevk ediliyor. Günde 9 adet milkrun gümrük ve yerel yan sanayilerden giriş ve çıkış yapıyor. Bunun yansıra diğer Bosch fabrikalarına gün içinde toplam 48 farklı gidiş ve dönüş seferi olarak yapılıyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.