Brisa’nın ihracatı İzlanda, Yemen ve büyük lastiklerle arttı

VW-Golf-GTI

Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki Brisa, 2019 yılı ilk 9 aylık bilançosunu açıkladı. Buna göre şirketin ihracat tonajı artarken, Yemen, İzlanda ve Sri Lanka gibi 11 yeni ülke ihracat listesine eklendi. Bu yıl 500’ün üzerinde müşterisini İzmit ve Aksaray fabrikalarını gezdirerek misafir eden lastik şirketi, cirosunu da artırdığını açıkladı. Brisa’nın ihracatı Brisa’nın ihracatı İzlanda, Yemen ve büyük lastiklerle arttı.

Brisa Ceo’su Cevdet Alemdar’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamada şirketin FAVÖK (Vergi Öncesi Faaliyet Kârı) 456 milyon TL’ye ulaştı. İhracatını tonaj bazında yüzde 27 artıran şirket, 9 ayda 2.7 milyar TL ciroya ulaştı.

Şirketin 2019 başı bilançosunu hatırlamak için linkteki habere bakabilirsiniz.

Tonaj artışında yeni pazarların devreye girmesi ve ihraç edilen lastik ölçülerinin büyümesinin etkili olduğu ifade ediliyor. Lastik ölçülerinin büyümesinde en önemli pazar olarak Avrupa’da ve dünyada büyüyen SUV segmenti gösterilebilir. Binek otomobillere göre daha büyük lastiklerin kullanıldığı SUV tarzı araçlar, lastik sektörünü de beslemiş oldu.

Aksaray Brisa fabrikası Hasan Dağı manzarasına bakıyor.

Brisa CEO’su Cevdet Alemdar, şirketinin 09 aylık bilançosu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Şirketimiz, 2700 çalışanı, İzmit ve Aksaray’da en yeni teknolojilerle donatılmış fabrikalarında ortaya koyduğu yerli üretim ve ARGE gücü; yurt içi ve yurt dışı piyasalarda katma değerli ürün ve hizmetleriyle elde ettiği başarı ve rüzgarına aldığı Akıllı Kültür dönüşümü ile dijital ve yeni nesil iş dünyasının öncüleri arasında yer alıyor.

Yılın ilk dokuz ayında toplam 11 yeni pazara giriş yaptık. Örneğin; son çeyrekte İzlanda, Yemen ve Sri Lanka’yı da ihracat pazarlarımız arasına kattık. Bu dönemde 500’e yakın uluslararası iş ortağımızı evimizde ağırladık. Bu çalışmalar bu kanalda Brisa teknolojisini öyle bir seviyeye getirdi ki artık Avrupa’da da orijinal ekipman, araç üreticilerine de ürünlerimizi ihraç ediyoruz.

Önceki İçerik2019 model yeni Peugeot 508 nasıl bir otomobil
Sonraki İçerikHonda CBR1000RR-R
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz