Yeni BMW, çok can yakar

Münih, 6 serisinden vazgeçti. İsveç’in soğuk ikliminde test sürüşünde yakalan Yeni BMW 8 Serisi ‘nin cabrio versiyonu için BMW sözcüleri öncelikle şunları söylediler:
“Eldeki 6 Serisi’ni masaya koyup, onun üzerinden yeni bir otomobile ulaşmadık. Yeni BMW 8 Serisi için çizim masasına oturduğumuzda tamamen yepyeni bir otomobil için çalışmaya başladık.”
Bu yılın son döneminde lansmanı planlanan ve 2019 model olarak yollara çıkması beklenen yeni 8  Serisi’nin Cabrio, GranTurismo ve Gran Turismo Sixes versiyonları bulunacak.
İngiltere de 70 bin Sterlin’den başlayan fiyatlarla satışa çıkması planlanan Yeni BMW 8 Serisi ‘nin rakip olarak belirlediği marka ise oldukça şaşırtıcı.
6 Serisi’nin rakipleri Mercedes S Class Coupe idi. Yeni BMW 8 Serisi ise 4 kişilik Süper GT’ler içinden ayrılarak kendine Porsche’yi rakip olarak görüyor.
Performansa yönelik küçük dokunuşlar ve azaltılan ağırlık sayesinde Porsche Panamera ve hatta 911’in satış adetlerine ortak olmak istiyor.
8 Serisi, 5 ve 7 serilerinde kullanılan xDrive teknolojisine sahip olacak. 6 ve 8 silindirli motorları ile yollara inecek olan 8 Serisi için bir de önemli bir açıklama da var. Gerek duyulursa V12 motorlu versiyonları da üretilebilir.
Yeni 8 Serisi için standart yol versiyonundan önce GTR  modeli olan ve Le Mans yarışları için hazırlanmış 4000 cc 500 hp v8 motorlu pist versiyonunu görmüştük. BMW CEO’su Harald Krüger 8 Serisi’ne verdikleri önem doğrultusunda öncelikle motorsporlarında kazanacakları deneyim ve araştırma geliştirme sürecinde mükemmelliğe ulaşmak istediklerini söylüyor.
8 Serisi ilk kez Eylül 2018 tarihinde yapılacak Paris Otomobil Fuarı’nda ve ardından Kasım 2018 tarihinde kapılarını açacak olan Los Angeles Motor Show’da BMW standında sergilenecek ve ardından 2019 model olarak yollara çıkmaya başlayacak. Otomobil 2018 yılında Türkiye’ye gelecek yeni BMW modelleri arasında sayılmadı. Bu da yeni 8 Serisi’nin 2019 yılında Türkiye yollarına çıkacağını gösteriyor.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.