Bugatti denize girdi

Sporcu lüks otomobilleri ile tanınan Bugatti, ününü denizlerde de sürdürmek istiyor.

Yat tasarımcısı Palmer Johnson ile işbirliği yapan Bugatti, bu kez yolda değil denizde tam gaz giden Niniette’nin tanıtımını yaptı.

Boyutlarına göre 3 farklı versiyonu olan serinin temeli Palmer Johnson’ın Super Sport modeline dayanıyor. Saatte 69 km/s hız ile yol alabilen yatlarda karbon fiber gövdeye yer veriliyor.

Yatlar; düşük omuz hatları, iki tonlu renk düzeni ve vurgulu bel çizgisi dikkat çekiyor. Yatların tasarımında geçmişte ve günümüzde karşımıza çıkmış Bugatti otomobillerden izler bulunuyor.

4 kişilik yatlarda isteyenler güvertede bulunan büyük salonda güneşlenebiliyor.

Bugatti’nin üretmiş olduğu lüks karbon fiber yatlardan 12 metre olanın fiyatı 2.1 milyon dolar, 19 metre olanın fiyatı 3.25 milyon dolar ve 26 metre olanın fiyatı 3.5 milyon dolar olarak belirtiliyor.

Önceki İçerikGörev tamamlandı
Sonraki İçerikYeni yılda Türkiye’de
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz