Bütün markalar Pekin’e akın etti!

Pekin Otomobil Fuarı 2018 markaları ve otomobilseverleri ağırlamaya devam ediyor. Çin’in başkenti Pekin’de devam eden Otomobil Fuarı’nda dünya markaları yeni modelleri ve yeni teknolojileri sergiliyor. 25 milyona yakın otomobil üreten Çin tartışmasız tüm üreticilerin merceği altında, ya da Çin tüm üreticileri merceği altına almış durumda!
Çinliler tüm markaları markaja almış durumda
Pekin’de Toyota Corolla ve Levin modellerinin Çin pazarı için hibrit elektrikli PHEV versiyonlarını duyurdu. 2020 sonuna kadar Toyota, Çin’de 10 yeni elektrikli araç tanıtacağını açıkladı. Toyota, Çin merkezli araç elektrifikasyon çalışmalarını da hızlandırmayı hedefliyor.
Toyota Levin
Corolla ve Levin’in PHEV versiyonları, bugün, Pekin Motor Show’un açılış günü açıklandı . Her iki model 50 kilometre veya daha büyük bir BEV sürüş aralığı olması bekleniyor.
Toyota Corolla 2018
Ana patronu Çinli Geely olan Volvo, yeni markası Polestar’ı 2017 yılında Şanghay Fuarı’nda açıklamıştı. Elektrikli performans markası Polestar’ın ilk otomobili Polestar 1 Pekin’de gün yüzüne çıktı. Hatta bu yetmedi
Polestar markasının ilk modeli 155 bin Euro olacak
Mart ayında 18 ülkeden 7 bin ön sipariş alan Polestar 1’in ABD’de 155 bin dolar, Avrupa’da 155.000 Euro olması planlanıyor. Marka 2019’da orta ölçekli bir elektrikli otomobil olan Polestar 2’yi, daha sonra ise halen tasarım aşamasında olan elektrikli SUV Polestar 3’ü yola çıkaracak.
Polestar 1’i 2 ve 3 izleyecek
Hyundai Motor, bugün dünyanın en büyük pazarı Çin’de yeni bir stratejik model ortaya çıkardı. İtalyanca ‘Festival’ anlamına gelen Lafesta, 80’li ve 90’lı yıllarda dünyaya gelen neslin dinamik ve tutkulu taleplerini karşılamak için tasarlanmış yüksek performanslı sportif sedan. Model yılın dördüncü çeyreğinde Çinli müşterilere sunulacak.
Hyundai Lafesta
Yeni model, Hyundai’nin mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez duyurulan ‘Sensuous Sportiness’ yeni tasarım felsefesini paylaşıyor. Coupe tarzı şık tasarım, gelişmiş sürüş destek sistemleri, 7 ileri çift kavramalı şanzıman ile birleştirilmiş 1.6 turbo GDi motor aracın rekabetçi özellikleri arasında.
Hyundai Lafesta
Pekin Otomobil Fuarı 2018’de Nissan, Çin müşterileri için yaptığı ilk elektrikli araç da dahil olmak üzere, Nissan Intelligent Mobility vizyonunu yansıtan üç sıfır emisyonlu araç sergiliyor.
Nissan SUV
Nissan Intelligent Mobility ile yol gösterici bir vizyon olarak büyük bir EV teknolojisi çalışması başlattı. Nissan, Venucia, INFINITI ve Dongfeng otomotiv markaları önümüzdeki beş yıl içinde 20’den fazla elektrikli model sunacak.
Nissan Grubu 20 elektrikli model geliştirecek
Volkswagen Grubu akıllı, insan odaklı, sürdürülebilir hareketlilik çözümlerinin öne çıkacağı gelecekte lider bir oyuncu olma vizyonunu açıkladı. Bu hedefi desteklemek için, 2022 yılın kadar e-hareketlilik, otonom sürüş, dijitalleşme ve yeni hareketlilik hizmetleri için yaklaşık 15 milyar Euro kaynak sağlanacak.
VW Grubu
Çin’de tüm Grup markalarıyla önemli rol oynayan Alman üretici, ortak girişimler ve iş ortaklarıyla daha güçlü bağ kuracağını da açıkladı. VW Grubu, Çin’de 2021 yılına kadar en az altı fabrikada pil ve elektrikli otomobil üretimine başlayacak.
VW
Pekin Otomobil Fuarı 2018’de Infiniti, QX50 premium SUV modelini tanıttı. Dalian’da yeni bir fabrikada üretilen QX50 birinci sınıf teknolojiler, stand-out tasarım ve sıradışı iç mekana sahip. QX50, aynı zamanda markanın beş yıl boyunca Çin’de üreteceği beş yeni aracın ilki.
Infiniti QX50
INFINITI’nin dört silindirli 2.0 litrelik VC-Turbo (Değişken Sıkıştırma Turbo) benzinli motoru, dünyanın ilk üretim hazır değişken sıkıştırma oranı motorudur ve şimdiye kadar üretilen en gelişmiş içten yanmalı motorlardan biri. VC-Turbo teknolojisi, yüksek performanslı 2.0 litrelik turbo benzinli motorun gücünü, dizel motorların tork ve verimi ile birleştiriyor.
Infiniti QX50
Pekin Otomobil Fuarı 2018’de BMW, müşterilerin araçlarını tüm dünyadaki dijital yaşamlarına sorunsuz bir şekilde entegre eden Connected’ı sergiledi. Bu sayede araç fonksiyonlarının işletilebilmesini ve mobilite ajandası randevularının kullanıcının evinden kolayca ve rahat bir şekilde alınmasını sağlıyor.
BMW Connected
Kullanıcılar BMW’nin yakıt seviyesini izleyebilecek, hatta Tmall Genie’nin yardımıyla Uzaktan Servisler aracılığıyla fonksiyonları kullanabilecekler. Ayrıca Connected mobility ajandasındaki randevuları kontrol etmek veya planlanmış bir rota hakkında ve en iyi zamana ulaşmak için ayrılmak için ne zaman araştırmak mümkün olacak.
BMW Connected
Leave A Reply

Your email address will not be published.