Çakma Range Rover

Çinli üreticiler uzun zamandır Avrupalı, Amerikalı ve diğer Asyalı markalar ile rekabet edebilmek arzu ediyor. Ancak bu rekabette bazen ‘taklit’ sınırlarını aşıyor. İşte onlardan biri de, Çinli markaların ağırlıklı olarak elektrikli modellerini sergiledikleri lokal bir fuar olan Shandong EV Expo’da göze çarptı.

Hebei Cook Electric Vehicle Corporation ve Jiangsu New Grant New Energy Technology Corporation firmalarının ortak projesi Longer Yuelang X1, Range Rover tasarımından ilham almış. Araç sadece biraz daha küçük boyutlarda. Kaputun üzerinde Range, arkasında Onevrover logosu bulunuyor. Jantlardaki BMW logosu ise ayrıca dikkat çeken bir unsur. Söz konusu araç Çin’de 28 bin yuan, yani yaklaşık 4 bin 500 Euro’ya ticarileşecek.

Çakma Range Rover

 

 

Önceki İçerikRange Rover SUV Coupe geliyor
Sonraki İçerikBu da çakma Range Rover
Uzun yıllar Star Gazetesi otomotiv editörlüğünü yürüten yazar, 2013 yılından beri uzmanı olduğu otomotiv haberciliği konusunda yazılarını sürdürüyor. Bir süre PR alanında da çalışan yazar, otomotiv alanındaki makro yaklaşımlarını renkli üslubuyla yazılarına yansıtmasıyla dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz