Çare arıyor

Rusya krizinden aldığı hasarı toplamayı planlayan Ford, çareyi Avrupa’ya ihracatta arayacak. Amerikan devi Rusya’da ürettiği otomobillerini Doğu Avrupa’ya ihraç edecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ford’un ortaklarından Ford Sollers’in yöneticisi Mark Ovenden, “Bir kaç bin otomobil ihraç ederek, ihracatın bize nasıl bir stratejik fayda sağlayacağını görmek istiyoruz.” dedi.

Ford Sollers, halihazırda Kazakistan gibi eski Sovyet ülkelerine az sayıda otomobil ihracatı yapıyor. Ancak, Ovenden’in söylediğine göre şirket menzilini Doğu Avrupa ve ötesine doğru genişletmek istiyor.

Ukrayna ile yaşanan krizin ardından Batı’dan uygulanan yaptırımlarla petrol fiyatlarının artması üzerine Rusya’nın otomotiv endüstrisinde bir çöküş yaşandı.

Ford’un Rusya’daki satışları 11 aylık dönemde yüzde 40 düştü.

Önceki İçerikNissan’dan Milano bileti
Sonraki İçerikKompakt sınıfta işler kızışıyor
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz