Cenevre AutoShow 2019; Fiat en sportmen Egea’yı tanıttı

Fiat Egea yeni versiyonu Cenevre Otomobil Fuarı 2019’da sergilendi. Tofaş’ın ürün geliştirme sürecine liderlik ettiği Avrupa’da Tipo ismiyle satışa sunulan; Egea model ailesinin yeni üyesi Sport, Cenevre’de görücüye çıktı. 3 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olma unvanını koruyan Fiat Egea; ayrıca Street ve S-Design versiyonlarını da tanıtmıştı.

Cenevre Fuarı standlardan görüntüler

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu kısa süre önce 500 bininci Egea’nın bantlardan indiğini belirterek, “Egea, 2018 yılında Türkiye’nin de dâhil olduğu; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA Bölgesi’nde 146 bin adet satışa ulaştı. İtalya’da geçtiğimi yıl 40 bin adetten fazla müşterinin tercihi olarak, yine kompakt sınıfta liderliği bırakmayan Egea/Tipo, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda başarısını sürdürmeye devam ediyor. Kompakt sınıftaki başarılı oyuncumuz, yeni tasarım özellikleri sunan versiyonlarıyla daha da güçlenerek Türkiye’yi gururlandırmaya devam edecek” yorumunda bulundu.

Bursa’daki Tofaş fabrikasında üretilerek Avrupa pazarlarında ve Türkiye’de satışa sunulacak olan Egea Sport; yeni ön ve arka tampon tasarımı ve ve difüzörleriyle dikkat çekiyor. Fiat Egea Sport’a özel olarak yeni marşpiyel eklentileri ve spoyler de ekleniyor. Kapı kolları, ayna kapakları ve radyatör ızgarası parlak siyaha boyanan Egea Sport’ta 18 inçlik jantlara, LED gündüz farlarına ve Bi-Xenon farlara yer veriliyor. İç mekânda ise yine Sport için özel olarak hazırlanan siyah detaylara sahip kokpit ve versiyona özel koltuklar, otomobili diğer kardeşlerinden ayırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.