Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Çevreye saygı için Dacia’lar izne ayrıldı

Otomobilsiz Kent Günü’nde Dacia Türkiye, şirket araçlarını yıllık izne çıkardı. Dacia Türkiye, gereksiz otomobil kullanımını önleyerek aktif hareketlilik, toplu taşıma kullanımı ve akıllı ulaşım çözümlerinin kullanımını destekliyor. Çevreyi destekleme amacı güden bu yaklaşımla Cuma günü Dacia’lar izne ayrıldı.

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, “Aşırı tüketimden uzak modelleri, fiyat politikası ve çevre dostu felsefesiyle tüketiciler için akıllı bir seçenek olan Dacia, bu yaklaşımını geçtiğimiz yıl olduğu gibi Otomobilsiz Kent Günü’nü destekleyerek, fazla tüketimden uzak duran kullanıcılara yönelik bir otomobil vizyonu ortaya koyuyor. Otomobilsiz Kent Günü’nde tüm Dacia’ları izne çıkardık, alternatif ulaşım araçlarıyla yola çıktık. Hep birlikte, adım adım daha sürdürülebilir bir kent yaşamını hedefliyoruz.

22 Eylül’de Dacia Türkiye, şirketteki araçları yıllık izne çıkardı ve çalışanlarını alternatif ulaşım araçlarına yönlendirdiği bir proje hayata geçirdi. Bugüne özel olarak çalışanların şirkete toplu taşıma, bisiklet, scooter gibi ulaşım araçlarıyla gelmesi teşvik edildi.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.