Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Stellantis hafif ticariler 2024 geçit töreni yaptı

Stellantis’ten ortak platform anlayışının zirve yapacağı yeni modeller geliyor. Dünyanın 4. büyük otomobil şirketi konumundaki Stellantis, Citroen, Fiat, Opel, Peugeot, Ram ve Vauxhall markaları için tüm segmentlerde 12 yeni van ve menzili artırılmış elektrikli hafif ticari araç modellerini duyurdu. Ayrıca hidrojen yakıt hücreli kamyonetlerin yelpazesi de genişletilecek.

 

Hafif ticarilerden 5 milyar euroluk gelir bekleniyor

Stellantis, net gelirlerinin üçte birini oluşturan Ticari Araçlar İş Birimi, 5 milyar Euro gelir sağlamayı planlıyor. 6 marka, 5 Van, 10 Pick-Up ve 1 mikro mobilite yelpazesine sahip olan Stellantis, yenilenen bağlantılı ticari araç ürün gamının tamamını ve yeni Ram ProMaster EV’yi tanıttı.

Önümüzdeki 2 yıl içinde, 2024’te yeni Ram 1500 REV ve gelecek yeni bir hidrojen seçeneği de dahil 4 elektrikli Pick-Up piyasaya sunulacak. 20.000 özel müşteri “Temas Noktası” ve 12 ülkede küresel üretim sahalarının desteği ile batarya elektrikli araçlarda (BEV) %40’ın üzerinde pazar payı ile “Genişletilmiş Avrupa”da ticari araç lideri, Güney Amerika’da 1’inci, Orta Doğu ve Afrika’da 2’inci ve Kuzey Amerika’da 3’üncü sırada yer alıyor.

 

Tüm hafif ticari araçların yıl sonuna kadar birbiri ile bağlantılı olması ve ayrıca 2026’dan itibaren mobil güncellemelere hazır olacağı da açıklananlar arasında dikkat çekiyor. Stellantis yalnızca araç satışından değil, bağlantılı hizmetlerden de gelir elde etmek istiyor. Yani yerli ve milli TOGG araç ile Migros’tan alışveriş yapıldığı gibi, bu araçlardan da internet bağlantısı ile pek çok işinizi yapabileceksiniz.

Bu arada Stellantis, ticari araç çalışmalarını Pro One iş birimi çatısı altında toplamak istiyor. Ticari araç bölümü, yılda 1,6 milyon adet satışla halihazırda Stellantis’in net satışlarının üçte birini oluşturuyor. Hedef, 2030 yılına kadar bu rakamı 2021’e kıyasla iki katına çıkarmak ve yüzde 40 elektrikli araçtan oluşan bir satış karışımına ulaşmak. Ayrıca ağ bağlantılı hizmetlerin 5 milyar avroluk hizmet geliri yaratması bekleniyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.