Otomotivdeki tek kadın genel müdür!

citroen türkiye genel müdürü selen alkım

Stellantis Groupe şirketi olan Groupe PSA Türkiye bünyesindeki Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım oldu. Böylelikle marka çatısı altındaki önemli bir pozisyonun ataması gerçekleşti. Alkım görevine 11 Mart 2021 tarihi itibariyle başlayacak.

Stellantis ile Fiat, Peugeot, Jeep, Opel, Citroen artık kardeş!

Selen Alkım

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım oldu

Citroën markasının, Türkiye’de satış, pazarlama, parça ve servis operasyonlarının Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille’in liderliğinde yönetilmeye başlandığı ilk günden itibaren, markanın Pazarlama Direktörlüğü koltuğunda oturan Alkım, yoluna Genel Müdür olarak devam edecek. Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier mCornuaille’a bağlı görevini sürdürecek.

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, Alkım’ı yeni görevinde şu sözleriyle tebrik etti:

“Citroën markasının son dönemde gösterdiği başarılı yükselişinin önemli bir parçası olan Selen Alkım, güçlü bir otomotiv geçmişine sahip bir profesyonel. Kendisinin liderliğinde Citroën Türkiye ekibi ve güçlü bayi ağımız ile yeni başarılar elde edeceklerine inancım tam”

Selen Alkım kimdir?

Citroën Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atanan 1980 doğumlu evli ve 1 çocuk annesi olan Selen Alkım, St.Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, üniversite eğitimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. 2005 yılında Paris’te yüksek lisansını tamamlayan Alkım, yaklaşık 15 yıldır süren otomotiv kariyerine 2006 yılında Satış Sonrası Hizmetler Departmanı’nda başladı. Kariyeri boyunca farklı otomotiv markalarının, Ürün, Statejik Planlama ve Pazarlama fonksiyonlarının yöneticiliğini yapan Alkım, 3 Aralık 2018 tarihinden bu yana Groupe PSA Türkiye bünyesinde çalışıyor.

Önceki İçerikRenault Avrupa’da Mitsubishi üretecek
Sonraki İçerikYeni Fiat Panda Hybrid Türkiye fiyatı belli oldu
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz