Coronavirus Barcelona’ya gitmeden TOGG’u da vurdu

Çin’in Wuhan eyaletinde başlayan Coronavirus salgını salgını tüm dünyayı etkiliyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı 1300 kişiyi geçti. Etkileri ise Çin F1 Grand Prix yarışının ertelenmesinden, 50 bin Çin uçuşunun iptaline kadar genişleyerek devam ediyor.

Her gün yeni bir iptal yaşanıyor. Son olarak 24-27 Şubat tarihleri arasında yapılacak Barcelona Teknoloji Fuarı (GSMA) iptal edildi. Barcelona GSMA’nın Türkiye için de özel bir önemi olacaktı. Türkiye’nin Otomobili projesinin üreticisi TOGG, Turkcell ile birlikte bu fuarda ilk yurtdışı sınavını verecekti.

Türkiye’nin Otomobili TOGG, Barcelona gösterisi için tüm hazırlıklarını tamamlamıştı. Fuarda esas olarak TOGG ekosisteminde önemli yeri olan akıllı yaşam konseptini anlatacaktı. Konsept araçlar da Barcelona’ya götürülecek ve gösterilecekti.

İptal edilen GSMA’nın Barcelona’ya zararı 100 milyon euro olarak hesaplanıyor.

Coronavirus nedeniyle iptal edildi

24-27 Şubat tarihleri arasında yapılacak Barcelona Mobilite gösterisi (GSMA) dün itibariyle iptal oldu. GSMA resmen iptal olayını duyurdu.

Coronavirus için 14 gün Çin dışında olmak yeterli kabul ediyordu. Daha sonra yapılan çalışmaların etkisiyle bu sürenin 21-28 gün olacağı görüşü öne çıktı. Bu durumda 1 ay Çin dışında yaşamış Çinli bulmak mümkün olamadı.

Coronavirüs salgını üzerine giderek büyüyen küresel endişe, her yıl yaklaşık 110 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuarı organize etmeyi imkansız hale getirdi.

Barcelona gösterisine katılımcılar, Facebook, Amazon, Sony, NTT DoCoMo veya operatör BT dahil olmak üzere önceki günlerde varışlarını iptal ettiler.

Barcelona Fuarı’nın iptalini ilk olarak ITT gündeme getirmiş, Vodafon’da ikinci olarak listeye eklenmişti. Yoğun olarak çinli start-upların katıldığı etkinlik en önemli teknoloji fuarlarından birisiydi.

Fuarda Huawei, android yerine kullanacağı yeni işletim sistemini tanıtacaktı.

Barcelona teknoloji buluşmasının iptalinin şehre etkisinin 100 milyon euro olacağı söylenmeye başladı.

Coronavirus nedeniyle etkilenen uluslararası etkinlikler ise şöyle:

Sochi Yatırım Forumu (12-14 Şubat): Yeni Başbakan Mikhail Michoustine’nin konuşacağı bu etkinlik için Rusya’da büyük bir Çin heyeti bekleniyordu, ancak zirve ertelendi.

Chengdu Şarap Fuarı (26-28 Mart): 400.000 kişiyi kendine çeken Çin’in en büyük şarap ve alkollü içki fuarı Çinli yetkililer tarafından süresiz olarak ertelendi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz