Yola Civic RS motoruyla çıkacak

2018 Cenevre otomobil fuarında 100’ün üzerinde yeni modelle ilk defa tanışacağız. Avrupa’nın bu en önemli fuarlarından biri haline gelen buluşma noktasında Honda, dünyanın en çok satan SUV modellerinden biri olan CR-V modelinin makyajlı haliyle karşımıza çıkıyor.

Güçlü bir mayaj yiyen ve en önemlisi artık dizel motor seçeneği bulunmayan CR-V’nin ilk görselleri fuar öncesinde paylaşıldı.

Motor kaputunda ki keskin çizgiler, tekerleklerin üzerlerindeki plastik dodikler ve yeni far tasarımı ile yenilenirken, ön yüzdeki Honda imzası görünümünün devam ettirilmesiyle eski başarısını korumayı planlıyor.

A sütunundaki açı değişimi ile sınıfındaki en aerodinamik model olmayı hedefleyen CR-V, Active Shutter Grille sistemi ile yakıt tüketimini minimize edecek bir değişimi yenilenme listesine ekliyor.

Uğurlu sayısı 7

7 inç dokunmatik ekran ile birlikte tamamen yenilenen kokpit, 7 kişilik koltuk kapasitesi ile kullanışlı olması için tasarlanmış. Genişleyen aks mesafesinden faydalanarak iç mekanda cömert bir genişlik sunabiliyor.  Elektrikli bagaj kapağı ve düz yükleme eşiği ile eşyaların sorunsuzca araç içine yerleştirilmesinin yolu açılmış. Bagaj kısmındaki iki koltuğun katlanmasıyla ekstra bagaj hacmi elde edilebiliyor.

Güncellenen CR-V ile Honda ilk kez hibrit motorlu bir SUV’u yollara çıkarıyor. 2,0 litre i-VTEC Atkinson döngüsü benzinli motor ve iki elektrikli motor içeren Honda’nın akıllı çok modlu sürüş (i-MMD) hibrid sistemi ile birlikte CR-V’nin kalbine yerleşiyor.
I-MMD sistemi, geleneksel tip şanzıman kullanmıyor. Bunun yerine, hareketli parçalar arasında daha doğrudan bir bağlantı ve daha yumuşak bir tork aktarımı yaratmak için, daha kompakt bir ünite tek bir sabit dişli üzerinde çalışıyor.

2 litre hibrid modelin dışında, 1.5 benzinli VTEC turbo ve manuel şanzıman veya CVT ile sunulacak olan daha ekonomik bir CR-V de üretilecek. Hemen belirtelim, bu motor seçeneklerinden hibrit olan Türkiye’ye ithal edilmeyecek. Ülkemizde satılacak yeni CR-V modeli, Civic RS’te kullanılan 182 hp gücündeki motor seçeneğiyle ithal edilecek.

Yenilenen CR-V’de arazi koşulları için de iyileştirmeler yapıldı. İlk olarak yerden yükseklik 208 mm’ye çıkartıldı. Honda’nın akıllı dört çeker sisteminin arazi şartlarında sürücüsüne daha fazla yardım olacak şekilde geliştirildiği de belirtiliyor.

Akıllı Kontrol Sistemi ile Gerçek Zamanlı AWD’nin birleşiminden oluşan bu yapı için oldukça iddalı hale geldiği söylenen CR-V rakipleri karşısında nasıl bir üstünlük sağlayacağı merak konusu.

Cenevre otomobil fuarında ilk kez karşımıza çıkacak olan yeni CR-V, 2018 sonbaharında yollara inecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.