Efsane Type R, rekorla geri döndü

Japon kökenli dünyanın en büyük içten yanmalı motorlar üreticisi Honda, 5 yıl sonra efsaneyi canlandırdı. Honda, efsanevi otomobillerinden Civic TypeR’ın yenilerini müşterilerine özel bir alanda İstanbul Park Pisti’nde teslim etti.


5 yıllık hasretin sonunda yeniden üretilmeye başlanan Honda’nın en ateşli Civic modeli Type R’ın yeni nesli Avrupa’nın dört bir yanında müşterilere teslim edilmeye devam ediliyor.

310 beygir güç üreten 2.0 litrelik turbo motoruyla Honda dünyasında yeni bir çağın başlangıcını simgeleyen Civic Type R’ın Türkiye’deki müşterileri, araçlarını İntercity İstanbul Park Pisti’nde teslim aldılar.

Teslimatların ardından araçlarının ilk kilometrelerini pistte kat eden kullanıcılara ayrıca kendi istedikleri bir gün piste çıkmalarını sağlayacak pist girişi de hediye edildi.

Teslimatlara katılan Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cem Özütok:

“Böylesine özel bir otomobili müşterilerimize böyle özel bir etkinlikte teslim etmekten ötürü çok mutluyuz. Kendi segmentinde son derece farklı ve ayrıcalıklı olan Honda Civic Type R modelimizle tüm müşterilerimizin mutlu olacağına hiçbir şüphemiz yok” dedi.

Formula 1 Pistinin önden çekişli araç rekorunu kırdı

Honda için 2015 yılındaki en heyecan verici ürün teslimatı 21 Ağustos 2015, Cuma günü gerçekleştirildi.

12 yeni Civic Type R modelinin yeni sahibiyle buluştuğu etkinlikte Honda Türkiye’nin sürprizi, İntercity İstanbul Park Pisti En Hızlı Tur Zamanı Rekoru oldu. Rekoru Jason Tahincioğlu kırdı.

Honda’nın yeni “hot-hatch”i, İntercity İstanbul Park Pisti’nde de önden çekişli otomobiller klasmanında en hızlı tur zamanını elde etti. Gerçekleştirilen 2.25,4319 tur dereceyle Civic Type R, en hızlı tur zamanına sahip standart donanımlı önden çekişli otomobil oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.