Egea’ya “sportif” yorum: Sport farkları ve fiyatı

Türkiye’nin en çok satan otomobili Egea ailesi genişlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz kasım ayında Egea Sedan Mirror sonrasında şimdi de Egea HB Sport oyuna girdi.

Bugüne kadar Türkiye’de 10 bine yakın satış yapan Fiat Egea HB; Street, S-Design ve Sport seçenekleriyle showroomlarda yerini aldı. Ayrıca Egea Station S-Design paketle satın alınabilecek.

İşte yeni Fiat Egea Sport

Egea’nın yeni versiyonlarının tanıtımı için Kars-Sarıkamış’ta bir test sürüşü düzenleyen Fiat Türkiye; yeni otomobilini “En sportmen Egea” olarak Cenevre’den sonra ilk kez gösterdi. Yeni Egea HB Sport modelinin en önemli farkları gövdede toplanıyor.

En sportif Egea…

Egea Sport’un kardeşlerinden farkları

Yeni Egea Sport esas olarak üç değişiklik içeriyor. Değişiklikler aracın dışında kendini hemen gösteriyor.

Yeni Egea Sport HB, spor spoileri, yan marşpiyelleri ve ön-arka difüzörleri ile diğer versiyonlardan farklılaştırıldı. Yeni Egea HB, 1.6 lt benzinli ve 1.6 lt dizel motor seçenekleriyle satışa çıkacak.

İstenirse Sport paketi ayrıca da alınabilecek. Sport paketi MOPAR Kiti olarak 6 bin TL karşılığı satılacak. Bu fiyata jantlar dahil değil.

Egea HB daha yakışıklı oldu

Yeni Egea Sport, Türkiye’de satışa çıkmak için artık hazır. Avrupa’ya da Tipo HB Sport adıyla ihraç edilecek.

S-Design ve Sport paketlerinde daha genç bir kitleyi radarına alan Fiat; kapı kolları, ayna kapakları ve radyatör ızgarası gibi bölümleri de piyano siyahı malzemeyle bezedi.

Ayrıca Egea Sport’ta 18 inçlik jantlara, LED gündüz farlarına ve Bi-Xenon farlara yer verdi.

İç mekânda ise siyah detaylara sahip kokpit ve versiyona özel koltuklar, otomobili diğer kardeşlerinden ayırıyor. 

Street ve S-Design donanımlar

Tasarım detaylarında daha dinamik özelliklere sahip Street ve Sport versiyonları Egea’nın Hatchback versiyonunda tercih edilebilecekken; S-Design versiyonu ise Hatchback ile Station Wagon gövde tipinde sunuluyor.

Bu yarışçı Egea’nın geliştirilmesinde TOFAŞ mühendisleri başroldeydi. Pilot Fatih Kara ile kısa bir tur fırsatımız da oldu.

Motor sporlarından Egea’ya

Fiat Motor Sporları Takımı’nın yarattığı dinamizm algısını seri üretim otomobiller de gençlere sunmak istediklerini belirten Marka Direktörü Altan Aytaç, “Yılın ilk 2 aylık döneminde pazarın yeni lideri Fiat markasının ana oyuncusu Egea Sedan’ın başarısını, Egea HB ve SW versiyonlarında sunduğumuz 3 farklı donanım versiyonu ile pekiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

ALTAN AYTAÇ: Fiat Türkiye Marka Direktörü

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, Street, S-Design ve Sport versiyonları ile Fiat Motor Sporları Takımı’nın yarattığı dinamizm algısını seri üretim otomobillerde sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Egea Sport ve S-Design fiyatları

Yeni satışa sunulan Egea Street, S-Design ve Sport fiyatları 77 bin 500 TL’den başlıyor. Egea fiyat listesinin zirvesinde ise 153 bin TL etiketle 120 hp’lik 1.6 dizel otomatik Egea Sport konumlanıyor. İşte fiyat listesi…

Ocak ve Şubat aylarındaki Fiat satışlarının yüzde 80’inin perakende satışları olduğuna dikkat çeken Altan Aytaç, “iki ayda satışını gerçekleştirdiğimiz araçların yüzde 97’sinin Tofaş’ta üretilen modeller olması bizi ayrıca gururlandırıyor” dedi.

Fiat Egea HB Sport

1.6 dizel otomatik Egea Sport fiyatı belli oldu: 153 bin TL…
Önceki İçerikPetrol Ofisi, Vava Cars ile ikinci el araç alım satımına başlıyor
Sonraki İçerikTürkiye’de Yılın Otomobili 2019 finalistleri
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz