Elektrikli araç şarj istasyonu ağı Otopratik mağazalarıyla genişliyor

Türkiye’deki elektrikli araç pazarı büyümeye devam ederken, şarj istasyonu ve servis hizmetleri de gelişimini sürdürüyor. Ülkemizde mevcut olan 7bin 500 adetlik şarj istasyonu ağı, Brisa’nın Otopratik mağazalarında ve bayilerinde bulunan Eşarj noktalarıyla genişliyor.

Brisa, elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasında herkesin aklındaki “menzil” şüphesinin azalması amacıyla, seçili hızlı bakım ve servis zinciri Otopratik mağazalarında ve bayi noktalarında, Eşarj ile birlikte elektrikli araçlar için şarj hizmeti sunuyor.

Elektrikli araç şarj istasyonu ağının geliştiği bu yenilikçi çalışmalar kapsamında; 2021 yılında Denizli ve Antalya ardından Tekirdağ, Trabzon ve Adana Otopratik mağazalarında elektrikli şarj istasyonları hizmete açıldı.

En çok satan elektrikli araba modelleri: İlgi artıyor!

Otopratik Tekirdağ

Brisa, Eşarj ile bir iş birliği gerçekleştirerek müşterilerine lastik ve servis hizmetinin yanı sıra müşterilerine özel mobilite çalışmalarını sürdürüyor.

Tekirdağ’daki Brisa Otopratik noktası Odak’a ve Adana’daki Brisa Otopratik noktası Açıcı’ya eşzamanlı iki araca hizmet verebilen 50 kW DC + 22 kVA AC özellikli yüksek hızlı elektrikli şarj istasyonunun montajı tamamlandı. Trabzon’daki Brisa Otopratik franchise noktası Bayramoğlu’na ise yine eşzamanlı iki araca hizmet verebilen 24 kW DC + 22 kVA AC özellikli hızlı elektrikli şarj istasyonunun montajı gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran Brisa Bilişim Kurulu Başkanı Tekin Gülşen; “Mobilite vizyonumuz çerçevesinde 2020 yılı içerisinde saha keşif ve altyapı geliştirme çalışmaları tamamlanan Otopratik franchise noktalarımızda elektrikli araç şarj istasyonlarımızı hızla devreye alıyoruz. Tekirdağ, Adana ve Trabzon Otopratik franchise noktalarımıza da elektrikli şarj istasyonlarımızın montajını tamamladık. Ağımızı hızla artırmaya devam edeceğiz.” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.