Elektrikli otomobil devi BYD, Türkiye’de Toyota’ya kardeş geliyor

Dünyanın önde gelen elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD (BuildYourDreams) ve ALJ Türkiye; markanın elektrikli binek ve ticari modellerinin Türkiye distribütörlüğü için niyet mektubu imzaladı. 25 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren; 14 yıldır Toyota, 7 yıldır Lexus’un Türkiye distribütörlüğünü yürüten ALJ Türkiye, bu anlaşmayla birlikte BYD elektrikli araçlarının satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirecek.

Şu ana kadar global olarak 3,5 milyondan fazla araç satışına ulaşan BYD, geniş elektrikli ürün gamı; premium tasarımı ile beraber yüksek menzil, performans ve güvenliği bir arada sunan “blade batarya” teknolojisiyle öncü rol oynuyor. BYD, kendi aktarma sistemlerini, bataryalarını, otomotiv yarı iletkenlerini; elektrik motorlarını ve motor kontrol sistemlerini geliştiren dünyadaki tek elektrikli araç üreticisi olarak da öne çıkıyor.

BYD Avrupa Genel Müdürü ve BYD Uluslararası İşbirliği Bölümü Başkanı Michael Shu, BYD’nin yüksek teknolojiye sahip ürün yelpazesini, Türk tüketicilerinin beğenisine sunacak olmaktan büyük bir heyecan duyduklarını belirterek; “Türkiye pazarının potansiyeline inanıyoruz ve dünya lideri teknolojilerine sahip BYD modellerini, otomotiv sektöründe başarılı sonuçlara imza atan ALJ Türkiye ile koordinasyon içerisinde sunacak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.” dedi.

ALJ Türkiye Başkanı ve CEO’su Ali Haydar Bozkurt, son 25 yıldır Türkiye otomotiv sektörüne önemli yatırımlar yapan ALJ Türkiye’nin BYD distribütörlüğüyle yeni bir yatırıma daha imza attığını belirterek; “ALJ Türkiye olarak dünyanın lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD’nin son elektrikli teknolojisine sahip modellerini Türkiye pazarına ilk kez sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. ALJ’nin otomotiv distribütörlüğü konusundaki köklü deneyimi ve yüksek itibarı, BYD markasının da Türkiye pazarında önemli bir konuma sahip olmasına büyük katkı sağlayacak. BYD’nin elektrikli modellerinin, Türkiye’deki otomobil tutkunları tarafından büyük beğeni toplayacağından eminiz” dedi.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.