En büyük üslerinden biri İstanbul’da açıldı

Porsche Maslak

Doğuş, 10 mlyon liraya Orta ve Batı Avrupa'nın en büyük Porsche merkezini kurdu

Avrpalı lüks tomobil markalarının Türkiye'deki operasyonlarına yeni bir etap daha eklendi. 2014 yılında yüzde 20 daralma bekleyen Doğuş Otomotiv, temsilcisi olduğu Porsche markasının Orta ve Doğu Avrupa'daki en büyük merkezini İstanbul'da devreye aldı.

 

Maslak’ta bulunan Doğuş Center’da hizmete giren Maslak Doğuş Oto Porsche Showroom, yıllık 200 adetlik Porsche satış hedefiyle açılışını yaparken, 5 Nisan tarihinde Avrupa'da satışa çıkacak yeni Macan modelinin de ön tanıtımına ev sahipliği yaptı.

Doğuş Otomotivi'in konuyla ilgili basın toplantısına Porsche A.G Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bernhard Meier, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Porsche Genel Müdürü Anıl Gürsoy ve Doğuş Oto Genel Müdürü Zafer Başar katıldı. 

Doğuş Center’da hizmete giren Doğuş Oto Porsche Showroom’u, iç mekan ve kapasite olarak Avrupa’nın sayılı Porsche Merkezleri’nden biri oldu. 1400 metrekare satış ve 750 metrekare servis alanıyla 14 Porsche aracın aynı anda sergilenebildiği Showroom, 10 milyon TL yatırım ile açıldı. 

 

YILDA 200 PORSCHE SATIŞINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Bu yıl Doğuş Otomotiv ile Porsche işbirliğinin 18’nci yılı olduğunu söyleyen Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, “Bu Showroomumuz’da yılda yaklaşık 200 Porsche satışını gerçekleştirmeyi öngörüyoruz” şeklinde konuştu. 

 

GEÇEN YIL DÜNYADA 163 BİN PORSCHE SATILDI

Her yıl birçok ülkeyi ve Porsche merkezini gezdiğini söyleyen Porsche AG Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bernhard Meier,  Porsche’nin geçen yıl dünyada 163 bin araç sattığını, bunun bir önceki yıla göre yüzde 15’lik bir artışa denk geldiğine dikkat çekerek,  “Türkiye de buna 518 adetlik bir katkı yaptı, bir önceki yıla göre satışlar, yüksek vergilere rağmen Türkiye’de yüzde 5 oranında arttı” diye konuştu.

Büyüme stratejilerinin, sürdürülebilir büyüme olduğunu söyleyen Meier, yetkili satıcı ağlarının da yaygınlaştırmak için çalıştıklarını söyledi. “Sürdürülebilir büyümemizin temellerinden biri de iş ortaklarımızın ve yatırımcılarımızın güveni ve inancı ile gerçekleştiriyoruz. İstanbul’daki yeni Showroom da bunun bir göstergesi” dedi. 

 

Porsche A.G Satis ve Pazarlama’dan Sorumlu İcra Kurulu Uyesi Bernhard Meier, Dogus Otomotiv İcra Kurulu Baskani Ali Bilaloglu, Porsche Genel Md Anil Gursoy ve Dogus Oto Genel Md Zafer Basar

 

Porsche Maslak  2

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.