F1’in patronundan ‘Türk malı oto’ya destek

11 Ekim’de Türk yarış otomobili VOLKICAR ile Bakü’de düzenlenecek olan şampiyonlar şampiyonası sadece dünya çapında büyük ses getirecek.

Dünya starları ile VOLKICAR’ın şampiyonlarının yarışacağı organizasyon öncesi Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone, Krital Palace'a Azerbaycan Otomobil Federasyonu başkanı Anar Alakbarov ile görüştü.

Azerbaycan Otomobil Federasyonu tarafından bu hafta sonu düzenlenecek organizasyonda Türkiye adına Burak Çukurova yarışacak. Belçika'dan Patrick Snijers, Portekiz'den Miguel Jorge Ribeiro De Campos, İtalya'dan Luca Betti, Almanya'dan Harry Muller, Lübnan'dan Abdo Feghali, Fransa'dan Anthoine Hubert gibi tanınmış sporcuların yanı sıra Bulgaristan, Moldova, Azerbaycan, Türkmenistan ve Hırvatistan'dan toplam 14 pilot VOLKICAR’lar ile mücadele edecek.

Türkiye’yi 2011 V1 Challenge Şampiyonu Burak Çukurova’nın temsil edeceği organizasyonda, Azerbaycan'ı temsil edecek pilotlardan birisi de Türkiye Karting Şampiyonası'nı da takip eden 17 yaşındaki Gulhussein Abdullayev olacak.

Volkan Işık’ın Türkiye’de ürettiği yarış otomobillerinden 16 tanesi Azerbaycan’a satılmıştı.

Önceki İçerikFord’dan 175 milyon liralık kar payı
Sonraki İçerikEkim ayı kampanya dolu
OTOAJANDA HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz