Fabrikayı kapattı

Doğuş Otomotiv, 2007 yılından bu yana Türkiye’de temsil ettiği ve yüzde 49 hissesine sahip olduğu Meiller Doğuş Damper adıyla Sakarya’da yürüttüğü üretim faaileyetlerini sonlandırıyor.

Dün söylentisi yayılan kapatma hakkında şirketten şu açıklama yapıldı:

“Şirketimizin yüzde 49 oranında paya sahip olduğu Meiller Doğuş Damper Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, üretimin durdurulmasına, bu nedenle çalışanların iş akitlerinin sonlandırılması ile gerekli idari, hukuki ve mali işlemlerin neticelendirilmesine karar verildiğini bildirmiştir.

Üretimin durdurulması sonrasında, Meiller markasının distribütörlük faaliyetleri Şirketimiz tarafından devam ettirilecek olup, Meiller Doğuş Damper Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin geleceği ile ilgili ortaklar arasındaki görüşmeler sürmektedir.”

BAKAN ZAFER ÇAĞLAYAN AÇMIŞTI

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın katıldığı törenle hizmete açılan 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Türk-Alman işbirliğiyle yaptırılan Meiller Doğuş Damper Fabrikası, üretim üssü olarak faaliyet gösterecek. Sakarya damper üretim merkezi haline getirilecek.

5 YILDA 180 MİLYON EURO CİRO YAPACAKTI

Sakarya’da yapılandırılan ve 150’ye yakın kişiye istihdam olanağı sağlayacak tesisin, 2008 yılı sonuna kadar 1.400 adet damper üretimi gerçekleştirmesi hedefleniyor. İç pazardaki ihtiyacı karşılamanın yanı sıra ihracatta da önemli bir adım atılarak, bu yıl üretilen toplam damperden 1.100 tanesi ihraç edilecek. Meiller Doğuş Damper Fabrikası’nın ilk 5 yıllık hedefi içinde toplam 180 milyon euro ciroya ulaşarak bunun yaklaşık 57 milyon euro tutarını ihracattan karşılamak bulunuyor. Meiller’in üretim kapasitesinin ciddi rakamlarla artmasını sağlayan tesiste üretilen damperler, Meiller’in bulunduğu tüm pazarlara sunulacak. İlk 30 adet damper ise İspanya pazarı için üretilecek.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.