Fiat Egea 2020 yılının ilk 9 ayı sonunda liderliğini sürdürüyor

Tüm tarihin en yüksek satış rakamına ulaşılan Eylül ayında, uzun yıllardır kendi sınıflarının lider modelleri olan; Fiat Doblo, Fiorino ve Egea, 2020 yılının ilk 9 ayı sonunda gerçekleştirdiği toplam 90 bin 619 adetlik satışıyla pazardaki liderliğini sürdürüyor.

Geçen yıla göre yüzde 116 büyüyerek 90 bin 619 adede ulaşan Eylül ayı otomobil ve hafif ticari araç pazarında, Fiat markası satışlarını yüzde 182 artırmayı başararak 17 bin 290 adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirdi.

Fiat markası bu yılın 9 ayı toplamında ulaştığı 87 bin 266 adetlik satış performansıyla pazar payını geçen yıla göre 2,5 puan daha arttırarak yüzde 17,7’ye yükseltti. 5 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Egea Sedan’ın satış adedi Eylül ayında 10 bin 79 adet olurken, tüm Egea modellerinin 9 aylık satış rakamı ise 56 bin 558 adet olarak gerçekleşti.

Egea Modellerine İlgi Çoğalıyor

Sadece Eylül ayında toplam otomotiv pazarının yüzde 19’unu tek başına Fiat markasının oluşturdu. Bu pazar payına katkıda bulunan Fiat Egea 2020 modelinin yüksek performansının etkisi çok büyük.

2020 yılının 9 ayı itibariyle, kompakt sedan sınıfının ezber bozan modeli olan Egea Sedan modelinden 50 bin adedin üzerinde satıldı. İlgiyi üzerinde toplayan Egea Hatchback ile Station Wagon modelleri, toplam 56 bin 558 adetlik bir satış hacmine ulaştı.

Pandemi döneminde tüm dünyanın ve ülkemizin de zorlu bir süreçten geçmekte olduğuna dikkat çeken Altan Aytaç; “Fiat markası olarak bu zorlu süreçte, farklı taleplere uygun modellerimiz, ulaşılabilirliğimiz ve bu dönemin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirdiğimiz; Fiat Egea 2020 ve diğer modeller için satış ve satış sonrası çözümlerimiz ile müşterilerimiz için değer yaratmaya ve her zaman yanlarında olmaya çalışıyoruz.

Bu kapsamda, “Görüntülü Görüşme” ve “Online Satış” sistemlerimize ve uzaktan bağlanabilirlik teknolojisiyle araç ve sürücüyü birbirine bağlayan ve değer yaratan; yeni hizmetlerle büyüyen Fiat Yol Arkadaşım Connect aplikasyonunun da yeni sürümlerini devreye aldık. Bu zorlu dönemde, Fiat markasının başarısında önemli rolü olan Fiat bayi teşkilatına ve Fiat markasının ürün ve hizmetlerini tercih eden; tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.