Fiat Egea 500 bine ulaştı, 130 bini Türkiye’de

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

500.000’inci Fiat Egea bantlardan indi. 500.000’inci model Egea Hatchback oldu. Tasarım süreçlerinde Tofaş mühendislerinin büyük rol oynadığı Egea, iç pazarda yaklaşık 130 bin müşteriye ulaştı. Son 3 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olma unvanını koruyan Egea, İtalya’da da kendi segmentinin lideri oldu. Avrupa’nın 7 ülkesinde ilk 10 içerisinde yer alma başarısı gösteren model ailesi; kısa süre içerisinde Fiat markasının iki numaralı küresel oyuncusu konumuna geldi.

Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Fiat Egea, Avrupa’da Fiat Tipo ismiyle satışa sunuluyor. Egea, lansman tarihi 2015’ten bu yana iç pazarda, 130 bin adetlik satış başarısı yakaladı. Yüzde 70’i İtalya dışında satılan model, kısa süre içerisinde Fiat markasının iki numaralı küresel oyuncusu konumuna ulaştı.

Fiat Egea Ailesi, lansmanından bugüne özel serileri ile yenilenerek farklı müşteri kitlelerinin ve tarzların mobilite ihtiyaçlarına yönelik; ulaşılabilir çözümler sunmaya devam etmesiyle de dikkat çekiyor.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu yaptığı açıklamada, “Fiat Chrysler Automobiles’ın önde gelen üretim; Ar-Ge merkezlerinden biri olarak Egea Projesi’nde önemli sorumluluklar üstlendik. Ürün özellikleri ve fiyat fayda dengesiyle ezber bozan bir model ailesi olarak; lanse ettiğimiz Fiat Egea ülkemizde ve Avrupa başta olmak üzere; EMEA Bölgesi’nde pazar başarısını sürdürüyor. Yarattığı ihracat hacmi ile ülke ekonomimize de katma değer sağlayan; Egea’nın üç yıl gibi kısa bir süre içerisinde 500 bin adetlik üretim rakamına ulaşmasından dolayı mutlu ve gururluyuz.” dedi.

Önceki İçerikYeni 208 içiyle de ortaya çıktı
Sonraki İçerikMüşterisini sesinden tanıyor, moraline göre hitap ediyor
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz