Fiat’ta sıfır temasla otomobil alma dönemi!

COVID-19 salgını, alışverişi büyük ölçüde dijitale taşıdı. Bu, tüm sektörler için geçerli. Otomotiv sektörü de bu dijitale taşınan alışveriş tercihlerinde müşterilerin hayatını kolaylaştırmak için yeni adımlar atıyor. Geçen yıl devreye alınan Fiat Online sistemi de bunlardan biri. Fiat, Türkiye’de, bu sistem üzerinden otomobil satışının büyük bir kısmını dijital olarak tamamlıyor.

Akaryakıt fiyatlarına ÖTV zammı yapıldı

Fiat modelleri Fiat Online üzerinden satışta

Geçtiğimiz yıldan bu yana devrede olan ve tam kapanma döneminde de 7/24 hizmet veren “online.fiat.com.tr” üzerinden rezervasyon yapan kullanıcılar, Fiat ürün gamındaki otomobil modellerden dilediklerini hızlı bir şekilde seçiyor. Motor ve donanım alternatiflerini takiben; son adım olan ön ödeme aşamasına geçiliyor. 2 bin TL’lik ön ödeme sonrasında, bayi kullanıcıyı arayarak satış prosedürünü işletiyor ve süreç tamamlanıyor. 

Konuyla ilgili görüş veren Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç şunları söyledi:

“2020 yılında online.fiat.com.tr’yi devreye aldık. Geçtiğimiz yıl ağustos ayında gerçekleştirdiğimiz ilk modelimiz ise Fiat 500X SUV oldu. Ocak ayında ise yeni Egea Cross modelimizin ön satışına başladık ve ilk 50 araç 6 saatte satıldı. 2021 başından beri 775 Bin kişinin ziyaret ettiği sitemizde halen Egea Cross modelimize olan ilgi çok yüksek”

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç 

Fiat ticari araç modelleri de geliyor

Fiat Online platformunda 2021 yılının son çeyreğinde hafif ticari araç modellerinin de eklenmesi planladıklarını söyleyen Aytaç, “Haziran ayından itibaren kullanıcılar sadece stokta mevcut araçları değil, Fiat Online üzerinden kendi konfigüre ettikleri araçları da satın alabilecek, “Benim için üret” fonksiyonu ile kendi siparişlerini oluşturabilecekler” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.